„Џелат“ репрезентације Србије преузео трон од Србије

© Sputnik / Лола ЂорђевићКошаркашка лопта
Кошаркашка лопта  - Sputnik Србија, 1920, 25.06.2023
Женска кошаркашка репрезентација Белгије освојила је златну медаљу на Европском првенству у Љубљани, пошто је у финалу победила селекцију Шпаније резултатом 64:58 (13:17, 12:15, 18:16, 21:10).
Иначе, управо је Белгија савладала Србију у четвртфиналу и тако екипи Марине Маљковић ускратила шансу да се бори за медаљу. Наша репрезентација је бранила трон на овом Евробаскету, а сада га је препустила Белгији.
Најефикаснија у селекцији Белгије била је Ема Месеман са 24 поена и осам скокова. Кјара Линскенс је убацила 18 поена уз 15 скокова.
У селекцији Шпаније најбоља је била Кералт Касас са 14 поена, док је Ракел Карера додала 12.
Белгија је освојила трећу медаљу на ЕП, а први пут у историји континенталних шампионата је стигла до злата. Белгија је у историји ЕП освојила и две бронзе.
Селекција Шпаније је освојила друго сребро на ЕП, а до сада је женска кошаркашка репрезентација ове земље четири пута била шампион Европе. Шпанија има и пет бронзаних медаља са ЕП.
Селекцији Француске је припала бронзана медаља, пошто је раније данас у мечу за треће место савладала Мађарску 82:68.
Србија је освојила пето место на ЕП, пошто је надиграла Немачку 78:62.