Орлићи остали без медаље – „Овај бол ће од њих направити шампионе“

CC0 / Pixabay / Рукомет
Рукомет - Sputnik Србија, 1920, 02.07.2023
Млади рукометаши Србије поражени су од Исланда са 27:23 (13:13) у мечу за треће место на Светском првенству за играче до 21 године. Тако су Орлићи на крају остали и без бронзане медаље на турниру који су одиграли изванредно.
Меч је после егал резултата на полувремену одлучен у других пола сата када су Исланђани бољом одбраном нешто мање од десетак минута пре краја стигли до недостижних три голова разлике.
Изабраници селектора Ђорђа Теодоровића су одлично стартовали, домогавши се максималне предности од четири гола средином првог полувремена. Ипак, последња три минута тог периода прошла су у знаку пада концентрације наше селекције и повратка Исланђана после три гола заостатка (13:13) до полувремена.
„Орлићи“ су после паузе поново почели сјајно прве минуте другог полувремена, вративши предност на 15:13, али упорни Исланђани су успели још једном да се врате и преокрену резултат у своју корист.
Србија је у последњих 20 минута била у подређеној позицији. Дуго је трајала борба током које су Исланђани имали гол или два предности, а Србија је долазила до егала, без повретка у резултатски плус до 50. минута.
Исланд је у последњих десет минута одиграо изузетно чврсту одбрану против које се наши играчи нису снашли у преломиним моментима. Момци са севера Европе су у последњих пет минута ушли са три гола предности (25:22) и на крају се докопали бронзане медаље.
„Ми смо зацртани циљ превазишли, али ми је жао што нисмо завршили са још једном медаљом, али је ово огроман успех. Добили смо много играча за сениорски рукомет. Момци су били у сузама јер су жарко желели медљу, али бол овог пораза ће од њих направити велике шампионе и ја могу бити само поносан на њих“, рекао је селектор Теодоровић.
Бошко Станисављевић са шест и Милош Kос са пет голова били су најефикаснији у репрезентацији Србије, а Исланђане су до бронзе предводили Гунарсон са осам и Рунарсон са пет голова.
За титулу првака света од 18 часова бориће се селекције Немачке и Мађарске.