Партизан разочарао, Звезда убедљива на „генералки“

© Sputnik / Лола ЂорђевићДетаљ са 169. вечитог дербија
Детаљ са  169. вечитог дербија - Sputnik Србија, 1920, 22.07.2023
Српски клубови одрадили су генералне пробе уочи почетка нове сезоне, а ако се по јутру дан познаје навијачи Партизана немају пуно разлога за оптимизам. Њихов тим је одиграо нерешено иза затворених врата у Земунелу против друголигаша Металца, док је Звезда на празној „Маракани“ била боља од ТСЦ-а.
Црвено-бели су наставили са добрим партијама у припремном периоду (3:0), а тим израелског стручњака Барака Бахара показао опет да је најопаснији у првих 45 минута, када је лако стекао предност против другог представника Србије у Лиги шампиона.
Иванић у осмом и Олајинка у 26. погодили су за рутинских 2:0, да би се у другом полувремену у стрелце уписао и новајлија из Сент Етјена Жан-Филип Красо у 60. минуту, чиме је ставио тачку на овај меч.
До старта сезоне и првог кола, црвено-беле очекује још једна проба, дуел са Фиорентином на „Маракани“ у среду увече (20 часова).
Фудбалери Партизана и Металца ремизирали су (1:1) у припемној утакмици пред нову сезону. Црно-бели су повели голом Самеда Баждара у 42. минуту, а изједначио је 19-годишњи Огњен Луковић у 75. минуту.
Тренер црно-белих Игор Дуљај направио је девет измена у односу на тим који је пре два дана савладао Младост ГАТ са 3:1, а утакмица је поново одиграна иза затворених врата Земунела.
Партизанов тим у првом полувремену чинили су: Поповић (Стевановић) - Саничанин, Стјепановић, Шеховић, Kануте, Пантић, Живковић, Северина, Баждар, Мениг, Николић.