Шпанија - Србија, ватерполо, за треће место - Sputnik Србија

Делфини без медаље на Светском првенству – Шпанија преко Србије до бронзе

Ватерполисти Србије поражени у у мечу за бронзану медаљу на Светском првенству од селекције Шпаније резултатом 9:6 (3:3, 2:3, 0:2, 1:1)
У групној фази Србија је једини пораз претрпела од Шпаније, а сада је иста та селекција Делфинима срушила снове о медаљи, иако су српски ватерполисти у прве две деонице одлично парирали светском прваку.
Сјајни Рашовић отворио је меч својом мајсторијом, али касније ће се испоставити да је то била једина ситуација у којој је Србија имала предност, јер је Шпанија после преокрета одржавала предност, највише захваљујући Гранадосу.
Делфини су држали прикључак, добро се бранили, али у трећој деоници благи пад концентрације донео је прилику Шпанији да се разгоропади и у потпуности пробуди напад.
Током целе треће деонице српски ватерполисти нису успели да стигну до гола, док је сјајни Бранислав Митровић одбраном петерца и одбраном два контра напада ублажио суноврат српског тима који је губио са три гола разлике.
Током последње деонице Шпанци нису много урадили у нападу, али је зато дефанзива остала на истом нивоу, а поготово у ситуацији са играчем мање. Србија је десет пута имала напад са играчем више током утакмице, а ту шансу искористила је само два пута!
Нису то били Делфини као из утакмице против Италије, али јасно је да светски првак није желео да допусти да остане без медаље после болног пораза од Мађарске, после ког су им срушени снови о одбрани титуле.
Српски тим на Светско првенство у Јапан дошао је са седам дебитаната и њима свакако треба честитати, јер је четврто место за нови тим Србије велики успех. Тек смо на почетку!
07:03 29.07.2023
32' – Крај! Пораз Србије
Шпанија је освојила бронзану медаљу – 6:9.
07:00 29.07.2023
31' – Србија покушава да ублажи пораз
Нема Србија ни среће, после прошаја стигла је и пречка пред крај меча – 5:9.
06:59 29.07.2023
30' – Силовити Шпанци
Пероне постиже гол за велику предност Шпаније – 5:9.
06:58 29.07.2023
29' – Без погодака у последњој деоници
Делфини и даље не могу да угрозе гол Шпаније – 5:8.
06:55 29.07.2023
28' – И даље нема гола за Србију
Србија се одбранила са играчем мање, али више од десет минута нема гола – 5:8.
06:53 29.07.2023
27' – Велики проблеми за Делфине
Још један напад је прокоцкан, Радуловић пети пут маши гол, на другој страни брани Митровић – 5:8.
06:52 29.07.2023
26' – Нема напада!
Само два гола из девет ситуација са играчме више има Србија, велики проблем пренео се и на последњу деоницу. Гранадос из даљине није био прецизан – 5:8.
06:51 29.07.2023
25' – Бржа Србија
По први пут је Србија прва допливала до лопте, али тај напад није донео гол. Имали су Делфини среће јер ни Шпанци нису успели да дођу до поготка – 5:8.
06:46 29.07.2023
24' – Крај треће деонице
Србија током целе треће деонице није успела да постигне гол! – 5:8
06:45 29.07.2023
24' – Браво за Митровића
Вучинић бележеи и пети промашај, а поново Србију спасава невероватни Митровић! – 5:8
06:44 29.07.2023
22' – Нови гол Шпаније
Шпанци из контре повећавају предност – 5:8.
06:40 29.07.2023
21' – Митровић!
Гранадос је добио прилику да шутира петерац, а сјајни Митровић брани! – 5:7
20' – Води Шпанија
Стала је одбрана Србије и Мунариз доноси Шпанији два гола предности, а Србија још једном не користи играча више – 5:7.
06:38 29.07.2023
19' – Добра одбрана
Блокирали су Делфини шут Гранадоса, а на другој страни шпански голман брани нови шут Вучинића – 5:6.
06:36 29.07.2023
18' – Безуспешни напади
Још по једна нереализована шанса на обе стране – 5:6.
17' – Поново бржи Шпанци
Трећи пут је бржа Шпанија, али трећи пут и не користи тај први напад. Делфини су добили шансу да одиграју напад са играчем више, али нису га искористили – 5:6.
06:31 29.07.2023
16' – Крај првог полувремена
Митровић је успео да одбрани српски гол са играчем мање, али Делфини брзо коцкају напад на другој страни. На пет секунди до краја полувремена Шпанија је добила петерац и Гранадос погађа – 5:6.
06:26 29.07.2023