Црни БАТЕ, шта ти би?

© Sputnik / Лола ЂорђевићФудбалска лопта
Фудбалска лопта - Sputnik Србија, 1920, 02.08.2023
Белоруски фудбалски клуб БАТЕ Борисов прописно се обрукао у двомечу квафликација за Лигу шампиона против Ариса из Лимасола, од којег је примио укупно 11 голова!
БАТЕ Борисов је у претходним годинама био синоним за организовану и дисциплиновану екипу, али то ове сезоне дефинитивно није и неће бити случај.
Потврда за то огледа се у чињеници да је мрежа клуба из Борисова, који домаће утакмице у европским такмичењима игра на неутралном стадиону, напуњена до врха у само два меча са Арисом.
Новак Ђоковић Јаник Синер - Sputnik Србија, 1920, 02.08.2023
Тесла и Београд чекају Новака у Чикагу
Кипарски представник је после убедљивих 6:2 у првом мечу квалификација за елитно тамичење, славио и на неутралном терену на стадиону Вароси резултатом 5:3.
У демолирању БАТЕ-а, учествовали су двојица српских фудбалера, Слободан Урошевић и Вељко Николић.
Бивши леви бек и капитен Партизана који је овог лета стигао на Кипар из Хумске, ушао је у игру у 57. минуту, док је некадашњи везиста Црвене звезде заменио Карола Струскија.
БАТЕ је очајно ушао у реванш, већ у осмом минуту капитулирала је одбрана, а стрелац је био Бабицка. Ипак, резултатски егал донео је Громико из пенала у 25. минуту.
Већ из следећег напада гости из Лимасола су поново стигли до предности, док је Кажу у 35. минуту повисио на 3:1.
Наставак је донео по два гола на обе стране, па је БАТЕ поражен и понижен, и јасно је да ће екипа морати озбиљно да поради на јачању дефанзиве, како средине терена, тако и срца одбране, како се овакве ствари не би дешавале.
Погледајте нову епизоду емисије Миљанов корнер.