Први шамар српском фудбалу овог лета – Војводина испала

© Tanjug / NENAD MIHAJLOVIЖВојводина - АПОЕЛ, Лига конференција
Војводина - АПОЕЛ, Лига конференција - Sputnik Србија, 1920, 03.08.2023
Фудбалери Војводине завршили су овогодишњу европску одисеју већ на првом кораку. Новосађани су поражени са 2:1 од стране кипарског АПОЕЛ-а у реваншу квалификација за Лигу конференција и укупним поразом од 4:2 опростили су се од међународне сцене.
Дебакл у сезони купања, биће сећање на овогодишње издање Новосађана на међународној сцени. Налетили су на бољу и искуснију екипу која је на време постигла водећи гол и потом сачувала стечену предност.
У јеку напада Новосађана, АПОЕЛ је повео. Играо се 27. минут када је Чебаке сјајно прошао по левој страни, упутио повратну лопту на коју је налетео Kингсли Сарфо и са ивице шенсаестерца прецизним ударцем у „малу мрежу“ матирао немоћног Царевића.
Само два минута касније колосалну шансу за Војводину имао је капитен Новосађана Чумић. Он је након велике грешке штопера гостију Kреспа, изашао сам испред голмана Белеца, али је словеначки чувар мреже ногом зауставио тај ударац.
Војводина је наставила са нападима и то јој се исплатило у 37. минуту. Чумић је сјајним дриблинзима изборио простор за центаршут по земљи, лопта је стигла до Дејана Зукића, који је погодио за изједначење и одушевљење на Карађорђу.
Могла је Војводина до потпуног преокрета само два минута касније. Ударац је са велике удаљености опробао штопер домаћих Црномарковић, а голман гостију Белец крајњим напором скренуо лопту у корнер.
И у наставку је Војводина имала више од игре, али је била недоречена у нападу где није створила превише прилика.
Искусни гости су сачекали своју шансу и 73. минут када је играч домаћих Траоре неопрезно захватио лопту руком, а главни судија показао на белу тачку. Сигуран егзекутор био је Ефрем који је тако избацио из Европе први српски клуб овог лета.
На већ оштећени коефицијент претходних недеља, ово је још један ударац, тешко да ћемо сачувати овако добру позицију коју смо имали до сада.