Звездин кишни плес у режији француског чаробњака /видео/

© Фото: ФК Црвена звездаБарак Бахар, Црвена звезда
Барак Бахар, Црвена звезда - Sputnik Србија, 1920, 06.08.2023
Фудбалери Црвене звезде релативно лако су стигли до нове победе против Напретка из Kрушевца (4:0) у мечу другог кола Суперлиге Србије. По кишном и расквашеном терену стрелци су били Красо (из пенала) у 5. и 71, Букари у 35. и Мијаиловић у 37. минуту.
Црвено-бели су већ у првом полувремену постигли три гола, када је било јасно да су већ уписали нова лагана три бода. Све је кренуло пеналом већ у раној фази утакмице.
Судија је у петом минуту досудио казнени ударац после неспретне реакције Ђековића, а Красо у свом стилу, рутински, сместио лопту иза леђа противничког голмана.
На други погодак се чекало до 35. минута када је Букари ушао у казнени простор, није било сигурно да ли је желео да шутира или не, тек лопта је завршила иза леђа голмана Напретка Бајића.
Одмах потом уследио је и најлепши потез на мечу, пројектил Срђана Мијаиловића у 37. минуту, прецизан шут са 20 метара. За телевизијске шпице и идеална прослава јубилеја - 100. наступа популарног Мићка у црвено-белом.
Иначе, у редовима Црвене звезде данас нема Мирка Иванића, па је тренер Барак Бахар пружио прилику младом Владимиру Лучићу, који је уписао асистенцију.
Звезда је нападала и у другом полувремену, али је стигла само до једног поготка. Опет је егзекутор био Жан-Филип Красо, који је прелепим ударцем у 71. минуту ставио тачку на овај меч. Ово је био четврти овосезонски погодак новајлије из Сент Етјена.
Тренер Барак Бахар задовољан је новим тријумфом у првенству.
„Дали смо рано гол и то нам је занчило. Можда нисмо наставили у истом ритму у првих пола сата, али после је све дошло на своје место. Увек желимо што више голова је могуће, овај пут нисмо успели, можда ћемо следећи пут“, поручио је Бахар после меча.
Црвено-бели у следећем колу гостују екипи Младости у Лучанима 12. августа, док Напредак дочекује Војводину.