Израелац „спаковао“ – Бразилац решио дерби с Војводином /видео/

© Фото: ФК ПартизанМатеус Салдања
Матеус Салдања - Sputnik Србија, 1920, 06.08.2023
Фудбалери Партизана забележили су премијерни тријумф у новој сезони Суперлиге Србије и то као гости против Војводине у другом колу - 0:2 (0:0). Голове за црно-беле дали су Матеус Салдања у 47. и Квинси Мениг у 74. минуту.
Београђани су у првом полувремену имали најзрелију прилику, али генерално гледали смо изједначену борбу без пуно шанси. Велика прилика за Партизан била је у 11. минуту када је Kвинси Мениг добио употребљиву лопту од Натха, али је исход акције био слаб.
Партизану је највећи проблем у том периоду игре правио Чумић због чијих продора су пожутели Илић и Белић, а претили су домаћи у пар опасних акције, међутим, голман Јовановић није имао много посла у првих 45 минута.
Само што је кренуло друго полувреме - шок за домаћине. Играо се 47. минут, а Салдања и Натхо су сјајно разменили пасове, што је Бразилац, иначе, најскупље летошње појачање, искористио и рутински матирао немоћног голмана Царевића.
Војводина је средином другог полувремена извела два опасна напада, после прекида лопта је отишла тик поред стативе гостију. На другој страни, Партизан је коначно награђен за упорност у 74. минуту.
Опет је све припремио сјајни Натхо, послужио као на тацни Квинсија Менига, који је постигао првенац у новој сезони и ставио тачку на премијерни тријумф црно-белих. Партизан је славио у Новом Саду после два везана меча у којима је ремизирао и изгубио.
„Желео бих да похвалим актере, и Војводину, и Партизан, и судије и публику. Добро смо почели меч, можда у једном периоду утакмице мало заказали, али у наставку смо дошли до оног најважнијег, три бода“, истакао је тренер Партизана Игор Дуљај.
Партизан у следећем колу дочекује Раднички из Ниша на свом терену, али пре тога у четвртак игра први меч квалификација за Лигу конференција у Азербејџану против Сабаха. Војводина, која је забележила сва четири пораза у новој сезони гостује Напретку у Крушевцу.