Натхо с беле тачке, па Северина из слободњака – Партизан продисао и савладао Раднички

© Sputnik / Лола ЂорђевићТренер Партизана Игор Дуљај
Тренер Партизана Игор Дуљај - Sputnik Србија, 1920, 13.08.2023
Фудбалери Партизана дочекали су Раднички из Ниша у оквиру трећег кола Суперлиге Србије, деловало је да ће гости до три бода и великог изненађења, али су Бибрас Натхо и Ксандер Северина донели преокрет Парном ваљку у финишу меча. На крају - 2:1 (0:1).
Партизан је до три бода стигао после голова из пенала и слободног ударца, али тренер Игор Дуљај свакако има разлога за забринутост после овакве игре његових пулена.
Раднички је у предност стигао у 13. минуту. Сава Петров постигао је спектакуларан гол у Хумској против Партизана, којим је његова екипа дошла до предности. Добио је лопту далеко од гола, избацио неколико играча и лансирао лопту у прежу. Голман црно-белих Јовановић је остао укупан у месту.
Партизан је имао добре шансе да дође до изједначења преко Салдање (погодио пречку) и Северине, али су Нишлије отишле на паузу са предношћу од 1:0.
Бразилац Салдања је имао још једну велику шансу када је у 55. минуту промашио прилику коју није било лако промашити. Практично је то био зицер са два метра.

Што он није успео јесте Бибрас Натхо када је искористио шансу са беле тачке у 79. минуту утакмице. Претходно је Стојковић оборен у шеснаестерцу Радничког.

Тај гол дао је наду Партизану да може до преокрета, а он се догодио у 87. минуту. Северина се сјајно наместио и погодио из слободног ударца.
Био је то леп гол, његов први у дресу Партизана. Левица је прорадила и донела Партизану три бода.
За радост не тако великог броја навијача у Хумској.
Иначе, Партизан је овај дуел играо у бордо-плавим дресовима.