Мук у Марсеју: Грци прихватили поклон – Филип се частио за рођендан /видео/

© AFP 2023 / CHRISTOPHE SIMONПанатинаикос
Панатинаикос - Sputnik Србија, 1920, 16.08.2023
Панатинаикос се на невероватан начин домогао плеј-офа за Лигу шампиона, након што је у реванш мечу 3. кола губио 2:0 од Марсеја на Велодрому, да би Гендузи у 98. скривио пенал који је реализовао Јоанидис, а у пенал лутрији последњи је погодио Филип Младеновић и његов тим је отишао даље.
Најбољи могући поклон сам себи је поклонио српски репрезентативац јер је хладнокрвно реализовао одлучујући једанаестерац у паклу „Велодрома“, док је апсолутни трагичар двобоја Марсеј – Панатинаикос бивши везиста Арсенала Матео Гендузи.
Не само што је нехотице играо руком у 98. минуту, чиме је дозволио Грцима да се врате у живот (први меч ПАО добио 1:0), и да смање на 2:1, те ту тако на поклон добили продужетак.Упркос укинутом правилу гола у гостима, Марсеј био „виђен“ као тим који ће у плеј-оф после два гола Пјер-Емерика Обамејанга у првом полувремену двобоја у Француској.
Неспретан је у дубокој судијској надокнади био Гендузи, а тим који с клупе води Србин Ивица Јовановић, који се прославио радећи у кипарском АПОЕЛУ, успео преко Јоанидиса да одведе меч 3. кола квалификација за Лигу шампиона у продужетак.
Андреј Рубљов - Sputnik Србија, 1920, 16.08.2023
Алкарас се добро ознојио, крај за Руса већ на почетку
Мреже су мировале током наредних 30 минута, да би уследила пенал лутрија. Филип Ђуричић није могао да шутира јер је замењен у 63. минуту, када је у игру ушао Бернар, док је други Филип – Младеновић био хладнокрван у тренуцима када је „кључало“ на чувеном Веледрому.
Наместио је лопту и левицом је рутински сместио у мрежу за ерупцију одушевљења „атинских зелених“ усред Француске. Голман на једну, лопта на другу страну и славље је могло да почне.
Наредни ривал ПАО биће „џелат“ ТСЦ, екипа Браге, која је рутински у двомечу славила против клуба из Бачке Тополе укупним резултатом 7:1 (3:0, 4:1).