Шпанкиње су првакиње фудбалског света!

© AP Photo / Alessandra TarantinoШпанија и Енглеска
Шпанија и Енглеска - Sputnik Србија, 1920, 20.08.2023
Женска фудбалска репрезентација Шпаније постала је првак света пошто је у финалу савладала Елглеску са 1:0.
Једини гол у утакмици која је трајала укупно више од стотину минута постигнут је у 29. минуту.
Прецизна је тада била Олга Кармона Гарсија, дивним ударцем левом ногом у небрањени део гола.
Шпанија је могла и до убедљивијег тријумфа, али Џенифер Хермозо није искористила једанаестерац у 69. минуту.
Женске фудбалске репрезентације Енглеске и Шпаније су по први пут у историји играле у финалу СП.
Фудбалерке Шпаније су направиле велики успех, пошто су по први пут у историји ове земље освојиле светску титулу. Енглеска је актуелни европски шампион.
Треће место освојила је селекција Шведске, која је јуче победила Аустралију резултатом 2:0.