Одбојкашице Србије - Sputnik Србија

Силовите Српкиње декласирале и домаћина – пета узастопна победа на Европском првенству!

Женска одбојкашка репрезентација Србије забележила је и пету узастопну победу на Европском првенству чиме је са максималним резултатом окончала прву фазу такмичења. За крај дела турнира по групама побеђан је домаћин Белгија са максималних 3:0 у сетовима, а ривал у осмини финала биће Шведска.
Заиста убедљива игра српског тима је као резултат донела пету победу на такмичењу и пласман у наредну рунду такмичења са првог места у групи.
Селектор Ђовани Гвидети је искористио прилику да одмори поједине играчице, пре свих Тијану Бошковић, која је и незгодно доскочила у једном моменту и било је боље да остане на клупи после првог сета.
Осим у трећем сету Белгијанке нису стигле ни близу српском тиму који је у силовитом ритму окончао прву фазу такмичења.
По сетовима, Србија је остварила победу са 25:13, 25:13, 25:19, а поентерски најбоље расположене у српском тиму биле су Александра Узелац са 12 и Мина Поповић са 11 поена.
Меч сте могли да пратите уз Спутњик:
21:15 24.08.2023
25:13, 25:13, 25:19 – Крај! Убедљива победа Србије!
Пета у низу за миран пролаз у осмину финала где ће ривал бити Шведска.
21:01 24.08.2023
25:13, 25:13, 10:8 – Белгијанке се боре, али Србија држи предност и у трећем сету
У неколико наврата су домаће одбојкашице успевале да изједначе, али је Србија сваки пут одговорила.
20:52 24.08.2023
25:13, 25:13, 2:2 – Нема дилеме!
Белгија је повела, али је Узелац донела изједначење.
20:44 24.08.2023
25:13, 25:13 – Србија лагано и до другог сета!
Још један недостаје за оверу пете победе на Европском првенству.
20:41 24.08.2023
25:13, 21:11 – Силовита игра Србије
Хита се ка освајању и другог сета.
20:36 24.08.2023
25:13, 16:8 – Одлично!
Узелац осваја два поена у низу добрим нападима.
25:13 – Србија силовито до првог сета!
Одлична игра Српкиња против домаће Белгије.
Србија – Русија, одбојкашице, Европско првенство у Београду - Sputnik Србија, 1920, 27.06.2023
16:6 – Србија спречава буђење Белгије
Србија не дозвољава да се разиграју противнице.
20:08 24.08.2023
11:2 – Србија бриљира!
Одлична игра српске екипе и нужна реакција клупе Белгије.
20:03 24.08.2023
5:1 – Сјајна игра Србије!
Буша је одлична на сервису.
19:40 24.08.2023
Србија већ зна ривала
Уколико победи, а извесно је да хоће, играће против Шведске у осмини финала.
16:34 24.08.2023
Србија непогрешива, Тијана поносна
Тако Србија треба да игра, а најбоља поручује: „Поносна сам на наш менталитет“
16:33 24.08.2023
Добро дошли
Добро вече и добро дошли у текстуални пренос меча групне фазе Европског првенства где се састају Србија и Белгија.