Суперлигашка рехабилитација – Партизан залечио „петарду“ против Јавора

© ФОТО: ФК ПартизанМатеус Салдања, Партизан
Матеус Салдања, Партизан - Sputnik Србија, 1920, 27.08.2023
Фудбалери Партизана савладали су на свом терену Јавор са 3:1 у оквиру петог кола Суперлиге Србије. Пред неколико стотина гледалаца у Хумској виђено је неколико лепих потеза, а црно-бели су се рехабилитовали после бламаже коју су доживели у Данској у мечу плеј-офа за Лигу конференција.
После првог полувремена Партизан је водио са 1:0, а једини гол био је дело Холанђанина Kвинсија Менига у 22. минуту. Домаћин је мислио да је дуплирао предност у финишу првог дела када је гол постигао Бразилац Салдања, али је он после провере у ВАР соби поништен због малог офсајда.
На 1:1 изједначио је Дино Долмагић у 48. минуту. Десни бек гостију је стигао надомак шеснаестерца Партизана, а онда упутио сјајан шут која је завршио под саме рашље гола немоћног Александра Јовановића.
После примљеног гола, Партизан је кренуо силовито ка мрежи Јавора, па је у 56. минуту стигао до новог вођства. Стојковић је испред казненог простора гостију одузео лопту, упослио Натха, а овај му вратио пас, па је десни бек савладао голмана Јавора - 2:1.
Тачку на тријумф домаћина ставио је Бразилац Матеус Салдања у 69. минуту меча. Иначе, за црно-беле је дебитовао Норвежанин Гајас Захид који је ушао у игру у 59.
Партизан је тако искористио јучерашњи сензационални пораз Црвене звезде од Вождовца (2:3) и приближио се на табели актуелном шампиону. Звезда има 12 бодова, Партизан десет (уз меч мање), док лидерску позицију држи ТСЦ са 13 освојених бодова.