Партизан и Сабах - Sputnik Србија

Очајни Партизан се поразом опростио од Европе

Фудбалери Партизана поразом су завршили европску авантуру за ову сезону. Дански Нордсјеланд славио је и у реваншу у Београду са 1:0 и укупним резултатом са 6:0 у два меча елиминисао српског великана из трећеразредног европског такмчења.
Нису црно-бели поправили утисак после 5:0 у првом мечу, Нордсјеланд је и вечерас изгледао као за две класе бољи тим, што је и потврдио у 30. минуту.
Одличан напад и додавање Антмана у погодак је претворио 18-годишњи Ибрахим Осман који је постигао једини гол у досадашњем току меча. Пропустили су гости у тим тренуцима још неколико прилика да дотуку домаћина, истакао се и голман Јовановић и спречио нову бламажу.
У финишу првог полувремена, Марковић је солидну прилику пропустио после центаршута са леве стране, али није то била велика опасност по гол Хансена који је лако укротио ударац. Пробао је и Натхо са дистанце, исход је био идентичан.
Немоћно је Партизан у наставку покушавао да „искреира“ нешто. Данци су им препустили иницијативу, укопали се на 40 метара од свог гола и пустили Дуљајев тим да се мучи и бесомучно комбинује без икаквог резултата.
Досадних последњих пола часа одиграли су и једни и други, као да су једва чекали да се меч заврши, задовољни постигнутим резултатом. Партизан ништа није показао, измене које је Дуљај извршио нису донеле ништа, па је готова још једна мучна утакмица.
Кулминација немоћи било је искључење Немање Николића у 83. минуту, само десет минута након што је ушао на терен. Искусни нападач је у дуелу ударио играча данског тима, а глави арбитар му одмах показао пут у свлачионицу.
Навијача на трибинама није било много, делимично и због суспензије УЕФА и затварања стадиона, а и оно мало што је ушло на меч је протестовало против управе клуба током последњих 90 минута европског фудбала у Хумској ове сезоне.
Директан пренос могли сте да пратите на Спутњику:
22:51 31.08.2023
Крај меча!
Још један пораз Партизана и тужан опроштај од Европе за ову сезону.
22:42 31.08.2023
83’ – Партизан са десеторицом!
Кулминација немоћи црно-белих је искључење Немање Николића и то само десет минута након што је ушао на терен. Искусни нападач је у дуелу ударио играча данског тима, а глави арбитар му одмах показао пут у свлачионицу.
22:39 31.08.2023
81’ – Белић!
Опробао је ударац после одбитка са 16 метара, али су га изблокирали. Само корнер за Партизан, четврти на мечу.
22:30 31.08.2023
71’ – Први корнер за Данце
Ништа занимљиво се не догађа тренутно у Хумској, и једни и други као да једва чекају крај утакмице, а гости су управо извели први ударац из угла.
22:17 31.08.2023
60’ – Данци се повукли
Немоћно Партизан у наставку покушава да „искреира“ нешто. Данци су им препустили иницијативу, укопали се на 40 метара од свог гола и пустили Дуљајев тим да се мучи и бесомучно комбинује без икаквог резултата.
22:06 31.08.2023
46’ – Почело је друго полувреме!
Две измене у Партизану, уместо Натха на терену је Захид, а уместо Менига ушао је Трифуновић. Измена има и код гостију, ушли су Асконе и Шандорф, а изашли Тверсков и Осман.
21:53 31.08.2023
Завршен је меч у Лесковцу, Чукарички је опет поражен
Чукарички - Олимпијакос - Sputnik Србија, 1920, 31.08.2023
Нови шамар за српски фудбал – Чука са шест голова испраћена у Лигу конференција
21:47 31.08.2023
Крај првог полувремена!
Лоше издање црно-белих који губе после првих 45 минута са 1:0, укупно 6:0.
21:45 31.08.2023
45’ – Партизан у налету!
Неколико напада извели су црно-бели, Натхо је опробао ударац са око 25 метара, право у голмана гостију.
21:36 31.08.2023
35’ – Партизан прегажен
Мало је фалило да Нордсјиланд доже до другог гола, пшропустили су две сјајне шансе гости, па је Партизан имао среће што не губи убедљивије.
21:31 31.08.2023
30’ – ГОЛ!
Води Нордсјиланд заслужено, а стрелац је Осман. Сјајна акција, овог пута није промашио хитроноги нападач гостију.
21:27 31.08.2023
26’ – Осман!
Сјајна контра за госте, Осман је као брзи воз протутњао и изашао сам пред голмана Партизана, али шутирао тик поред стативе. Данци доминирају у овим тренуцима.
21:24 31.08.2023
23’ – Салдања пожутео
Заслужено, Бразилац је поушао да симулира једнасестерац.
21:21 31.08.2023
16’ – Нема пенала!
Стојковић је гурнуо лопту у шеснаестерцу, она је погодила у руку Фресеа, променила је смер и отишла у корнер. Скочили су сви у тиму Партизана, али судија из Шкотске је показао да пенала нема.
21:13 31.08.2023
Олимпијакос дао и трећи гол!
Панајотис Рестос је заслужено стигао до поготка у 54. минуту, после прекида и центаршута Фортуниса, сјајно је захватио лопту у шеснаестерцу и матирао голмана Чукаричког.
21:10 31.08.2023
8’ – Натхо!
Први шут црно-белих на мечу, Израелац је опробао ударац са око 16 метара, право у голмана гостију.
21:06 31.08.2023
5’ – Данци у налету
Почео је меч у Хусмкој, гости фактички настављају тамо где су стали прошлог четвртка и од старта су прморали црно-беле на дефанзиву.
20:57 31.08.2023
Неколико хиљада људи у Хумској
Због суспензије и казне УЕФА на трибинама стадиона Партизана се окупио мањи број људи. Играчи излазе на терен у овим тренуцима.
20:45 31.08.2023
45’ – ГОЛ!
Стрелац је Пеп Бијел. Шпанац је био један од најзапаженијих у првом полувремену и заслужио је да поготком крунише ову партију. Главни судија је одмах свирао крај првог полувремена да прекне агонију Брђана.
20:40 31.08.2023
39’ – Грцима поништен други гол
Ел Каби је мајсторски матирао голмана Чукаричког, али се нашао у офсајд позицији па је погодак поништен.