Мундобаскет 2023
Светско првенство у кошарци 2023. одржава се од 25. августа до 10. септембра на Филипинима, у Јапану и Индонезији. Сва дешавања са Мундобаскета пратите уз Спутњик спорт.

Црногорцима само полувреме против Америке – Немачка стотком отворила другу фазу

© Фото : ФИБАЦрна Гора и Америка
Црна Гора и Америка - Sputnik Србија, 1920, 01.09.2023
Кошаркашка репрезентација Црне Горе поражена је од селекције Сједињених Америчких Држава резултатом 85:73. Није било сензације иако је Црна Гора добила прво полувреме. Изненађење се није десило ни на утакмици Грузије и Немачке јер су Немци лако савладали Грузине резултатом 100:73.
Кошаркаши Црне Горе одлично су ушли у меч и потпуно изненадили Американце који су прву деоницу добили са само пола коша разлике, а онда је та предност прешла на страну Црне Горе.
Потпуно невероватан резултат после 20 минута игре је стигао као последица сјајне и разноврсне тимске игре, чак деветорица играча Црне Горе су се уписала у стрелце и нико нема двоцифрени учинак. Наравно, најбољи је Никола Вучевић са девет поена и десет скокова.
Водила је Црна Гора и првих неколика минута треће деонице, али пробудили су се Американци, а када се то догодило више нису допуштали пад у игри. Уписали су победу, мада мора се признати не толико убедљиво колико су и сами вероватно очекивали.
Најефикаснији играч био је одлични Вучевић са 18 поена и 15 скокова, док је код Американаца најбољи био Едвардс са 17 поена, три скока и једном асистенцијом.
Standings provided by Sofascore
Немци су другу фазу Мундобаскета отворили стотком против Грузије која је успела да им запрети само у другој деоници. Добро су се Грузини држали, али је одбрана Немачке у трећој четвртини направила кључну разлику.
Иако је на терену најрасположенији играч био Мамукелашвили са 19 поена, Грузија није могла само са њим до сензације. У тиму Немачке било је шесторица двоцифрених играча, а највише се истакао Ло са 18 поена, док је Шрудер имао само два мање.