Партизан у 95. минуту комплетирао преокрет на Крову за победу над ИМТ

© Фото : ФК ПартизанИМТ - Партизан
ИМТ - Партизан - Sputnik Србија, 1920, 03.09.2023
Фудбалери Партизана на једвите јаде су успели да стигну до победе у Суперлиги Србије против ИМТ, резултатом 3:2, на стадиону Вождовца, популарном Крову.
ИМТ, новајлија у Суперлиги Србије, као домаћин игра на стадиону Вождовца и успео је да одбрани домаћи терен у драматичној утакмици, рекло би се, као и свакој коју Партизан игра ове сезоне, са гомилом нових играча, несигурним тренером и подршком организованих навијача само на гостујућим утакмицама.
Тренер Партизана Игор Дуљај је поново оставио најбољег играча екипе Бибраса Натха на клупи, послао је на терен индиспонирану тројку офанзивних везних фудбалера, Менига, Калулуа и Северину и до 56. минута губио је са 2:0.
Већ у петом минуту ИМТ је повео преко Вукића, у 56. је стрелац био и Коџић, а два минута после тога и појавом Натха на терену ствари су се покренуле у табору црно-белих и већ 120 секунди касније лопта је завршила у мрежи домаћих.
Али, повучене линије у ВАР соби су констатовале да је фудбалер Партизана Стојковић био у офсајду, резултат је остао непромењен, али су гости ипак стигли до умањења заостатка голом Салдање.
Из треће праве шансе ИМТ је у 79. минуту могао и до трећег гола, али је у финишу утакмице, за угођај љубитеља драме у суперлигашком српском фудбалу, резултат био изједначен.
Партизан је до 2:2 и великог бода, с обзиром на то да је имао заостатак од два гола, довео Бибрас Натхо, искористивши једанаестерац досуђен после прекршаја домаћих у казненом простору.
Још један резервиста је донео и преокрет, Немања Николић је у 95. минуту успео да се упише у стрелце, за опште славље црно-белог дела Крова.