Партизан уз два пенала „окренуо“ Радник и престигао Звезду после годину и по дана

© Фото : ФК Партизан/СандићПартизан
Партизан - Sputnik Србија, 1920, 17.09.2023
Фудбалери Партизана победили су у драматичној завршници после преокрета, уз два досуђена пенала, Радник из Сурдулице резултатом 3:2 (0:2). Стрелци за госте били су Гашић већ у шестом и Дуроњић у 27. минуту, док су за црно-беле редом погађали Захид, Салдања и Натхо са 11 метара. Први пут после годину и по дана Партизан је испред Звезде на табели.
После седам одиграних кола Партизан је други иза ТСЦ-а из Бачке Тополе са 16 бодова, док трећепласирана Звезда има меч више и бод мање.
Муку мучи Партизан са Радником. Успео је тим из Сурдулице други пут у истој години у раној фази да шокира Хумску, у којој су се одиграле немиле сцене уочи меча, када су Гробари који бојкотују утакмице на домаћем терену, оставили јасну поруку управи клуба, а успут су направили и лом у свечаној ложи.
Да ли под утиском свих тих ствари које се у последње време дешавају ван терена, или је по среди нешто потпуно друго, Партизан је поново дозволио себи да губи на свом терену од аутсајдера, што је свакако би Радник, али је на крају у "хичкоковској" завршици успео да дође до тријумфа, после меча који је трајао чак 103 минута игре!
Храбро је тим из Сурдулице истрчао на травнати тепих Хумске, у формацији 3-4-3. Такав храбар стил игре донео је гостима рану предност, након што је Гашић с десне стране резантним ударцем „убио паука“ у супротном углу Јовановићевог гола.
Шок! А, онда само 20 минута касније још један. У јеку напада Партизана, „севнула“ је контра Радника, коју је реализовао Дуроњић после одбијене лопте.
Покушавали су грогирани изабраници Игора Дуљаја на све начине да пронађу пут до мреже ривал, али је голман Ранђеловић био несавладив. Имао је Израелац Бибрас Натхо и стативу средином првог дела игре, док је у 41. минуту судија уз помоћ ВАР-а, поништио погодак Салдање, проценивши да је претходно Северина направио прекршај у нападу. Бесни су били сви у црно-белом табору, а цех је платио резервиста Александар Шћекић који је због протеста добио црвени картон.
У наставку је Дуљај направио двоструку измену. У игру су ушли Израелац Гајас Захид и Немања Николић, а изашли су Квинси Мениг и Франк Кануте.
Погодио је тренер црно-белих с изменама, јер је управо Захид на истеку првог часа игре преполовио предност Радника. Показао је Израелац да зна фудбал, „отворио“ је стопало и десном ногом погодио по земљи даљи угао, до тог тренутка, несавладаног Ранђеловића.
Кренуо је Партизан на све или ништа и то му се исплатило. У 81. минуту досуђен је пенал, који је без проблема реализовао Матеус Салдања – 2:2.
До краја сусрета уследили су напади црно-белих, и поново је досуђен једанаестерац за домаћи састав. Пет минута је трајала провера, али је првобитна одлука главног арбитра остала на снази. Овога пута одговорност је преузео Натхо који је уз помоћ стативе сместио лопту иза леђа Ранђеловића у 94. минуту за тотални преокрет и велика три бода.
Партизан је успео исто што и против ИМТ-а, када је надокнадио у финишу чак два гола заостатка.
Партизан је тако искористио прилику да се први пут после годину и по дана нађе испред Црвене звезде на табели Суперлиге.
Подсетимо, Звезда је у суботу изгубила од Чукаричког на Бановом брду (2:1), што је већ други пораз српског шампиона у раној фази сезоне.