Звезда и Манчестер сити - Sputnik Србија

Звезда добила битку, али не и рат у Манчестеру – преокрет за победу првака Европе

Фудбалери Црвене звезде поражени су у првом колу Лиге шампиона на гостовању прваку Европе Манчестер ситију, резултатом 3:1, иако су после првог полувремена водили са 1:0.
Сити је био доминантан од почетка, али је Звезда успела да одоли свим нападима у првом полувремену, бриљирала је одбрана која је изблокирала велики број удараца, сјајан је био и голман Омри Глазер, а Звездаше је у 45. минуту разгалио Осман Букари, голом за 1:0.
Није радост Звезде дуго трајала, свега паузу између полувремена и један минут, у 47. је Хулио Алварес изједначио, а после велике грешке Глазера и преокренуо, 13 минута касније.
Тачку на утакмицу ставио је Родри, голом у 73. минуту за 3:1, што је и прихватљив пораз за Звезду, с обзиром на то да је противник имао чак 37 удараца на гол, 16 у оквир, 10 је изблокирано, чак 13 је одбранио Глазер, док је српски представник упутио свега три шута ка голману Едерсону.
Како било, Звезда је оставила солидан утисак на стадиону Етихад, а прилику за поправни имаће 4. октобра против Јанг Бојса на свом терену, који је поражен од Лајпцига код куће са 3:1.
Standings provided by Sofascore
Све је било јасно и пре утакмице, Сити ће држати лопту, плести мрежу и немилице нападати, питање је било како ће се Звезда прилагодити на нешто што никада није видела до сад – и успела је у томе.
Јесте Сити имао 22 ударца на гол у првом полувремену, уз то и десет корнера, али је Звезда чврстим блоком неутралисала чак девет шутева, док је бриљантни Омри Глазер на голу имао седам одбрана.
Деловали су играчи Ситија „неупуцано“, имали су велике промашаје, а то је Звезди давало прилику да се нада контранападима.
Већ после десетак минута постала је јасна идеја коју је имао тренер Барак Бахар, одбранити се и покушати дотурити лопту пребрзом Осману Букарију – у неколико наврата је он то покушао, али није успевало.
Ипак, није се одустало од идеје и она се исплатила у последњем минуту првог полувремена, Мирко Иванић је дошао до лопте на средини терена, Букари је био спреман за трк, оставио је целу одбрану Ситија иза себе, добио правовремено додавање, стуштио се ка голу и матирао Едерсона.
Преварио је Букари и судије, пријавили су офсајд, реаговала је ВАР соба и потврдила реагуларност гола за ерупцију одушевљења навијача Звезде на стадиону Етихад.
Нажалост, уместо да настави по старом рецепту, Звезда је покушала да се отвори на старту другог полувремена и кажњена је већ у првом минуту – одличну акцију су креирали играчи Ситија, Глазер је каснио у реацији, а то је било довољно да Хулијан Алварес спакује лопту у мрежу.
Сити је „откључавањем“ мреже Звезде добио додатна крила, у 52. минуту је и Кајл Вокер спаковао лопту у гол Глазера, после лоше реакције Драговића, али је линијски судија овога пута реаговао на прави начин – сигнализирао је офсајд и остало је 1:1.
Да га је оно што је доживео у првом полувремену потпуно изморило, Глазер је показао у 60. минуту, хтео је да боксује лопту, али је промашио и она је завршила у мрежи за преокрет домаћих на 2:1.
Успео је Глазер да врати фокус, уписао је још коју одбрану, а остаће записан веома чудан детаљ из 67. минута када су играчи Ситија пустили Иванића да претрчи цео терен и на крају шутира – било је то лоше јер је играч Звезде изгубио снагу и потом је измењен, заједно са Ендиајеом.
Није то донело добра Звезди, заправо, излазак Иванића је поставио Красоа на његово место и новајлија је направио кикс у 73. минуту, прелако је пустио Родрија да се ушета у казнени простор, а мајстору какав је Шпанац није требало много простора да пошаље бриљантан ударац који Глазер није могао да дохвати и домаћи су повели са 3:1, што је био и коначан резултат.
Ток меча сте могли да пратите уз Спутњик:
22:55 19.09.2023
90+4' – Крај! Пораз Звезде!
Није могло другачије...
Звезда и Сити - Sputnik Србија
22:50 19.09.2023
90' – Још четири минута
Звезда и даље покушава да нападне...
22:43 19.09.2023
81' – Измене у Звезди
Хванг је завршио своју мисију, уместо њега на терену је Кангва, а Дегенек је заменио Букарија.
22:42 19.09.2023
80' – Сити се повукао, али ништа...
Дозволили су играчи Ситија први пут на утакмици да Звезда диктира темпо, али решење нису имали ни Красо ни Букари...
Остаје 3:1 за Сити.
22:38 19.09.2023
77' – Лучић мења Митровића
Да ли ће млади дриблер моћи нешто да уради?
22:33 19.09.2023
73' – Трећи гол за Сити
Родри је савршено реаговао после дуге акције, прошетао се кроз средину терена, нико га није блокирао, а играч Ситија је рутински послао лопту у мрежу.
Звезда губи 3:1.
22:27 19.09.2023
68' – Звезда мења тим
Олајинка уместо Иванића, а Красо уместо Ендиајеа.
67' – Иванић!
Претрчао је цео терен и на крају лоше шутирао.
22:25 19.09.2023
65' – Спољни део мреже...
Алварес није искористио поклон Ђиге и са неколико метара је промашио гол.
22:24 19.09.2023
64' – Глазер одличан!
Одбранио је добар ударац Холанда.
22:21 19.09.2023
62' – Солидно!
Букари је пронашао Хванга, али недовољно јак ударац.
22:20 19.09.2023
60' – Каква грешка Глазера – Звезда губи!
Промашио је лопту упућену после центаршута Алвареса и она је завршила у голу!
Звезда губи 2:1!
Звезда - Сити - Sputnik Србија
22:17 19.09.2023
57' – На једвите јаде!
Глазер је лоше реаговао после шута Алвареса, спасао је шут Холанда, а потом је Ђига послао лопту у аут.
22:12 19.09.2023
53' – Поништен гол Ситија!
Вокер се радовао голу, али је судија реаговао и показао оправдан офсајд.
Остаје 1:1.
22:07 19.09.2023
47' – Изједначење!
Звезда није издржала, Холанд је проиграо Алвареса, каснио је Глазер и одбране није било.
Изједначено је на 1:1.
22:06 19.09.2023
46' – Почиње друго полувреме!
Звезда може да препише рецепт из првог – и да проба да издржи притисак.
21:57 19.09.2023
Звезда - Сити - Sputnik Србија, 1920, 19.09.2023
Тренуци неизвесности и ерупција навијача Звезде у Манчестеру /видео/
21:52 19.09.2023
45' – Звезда води на полувремену!
Какво прво полувреме, Сити је имао чак 22 ударца у гол, десет корнера, Глазер је уписао седам одбрана, одбрана је изблокирала девет шутева, Звезда је све време чекала трк Букарија и дочекала га је у 45. минуту.
Једна шанса и гол за вођство од 1:0!
21:48 19.09.2023
45' – Гол за Звезду! Звезда води!
Показано је да је Букари у офсајду, али је провера показала супротно!
Добио је Букари лопту од Иванића и реализовао шансу!
Гол је најпре поништен, али је провера потврдила да је погодак регуларан!
Невероватан крај полувремена за Звезду која води против Ситија!
21:45 19.09.2023
43' – Невероватно! Измена у Ситију!
Жереми Доку иде на терен пре краја првог полувремена, а излази Бернардо Силва!