„Помрачење“ ФМП-а које Европа не прашта /видео/

© Sputnik / Лола ЂорђевићКошарка
Кошарка - Sputnik Србија, 1920, 27.09.2023
ФМП из Железника елиминисан је у четвртфиналу квалификационог турнира за пласман у групну фазу ФИБА Лиге шампиона, након што је изгубио од италијанског Варезеа резултатом 73:71. „Пантери“ су у последњих шест минута постигли само три поена, допустивши противнику да дође до преокрета и пласмана у полуфинале, због чега остаје жал.
ФМП и Варезе су изузетно ефикасно отворили утакмицу, у уводној деоници постигнуто је чак 44 поена, а српски представник имао је кош заостатка – 23:21.
Ипак, до одласка на полувреме тим из Железника успео је да преокрене резултат захваљујући доброј одбрани – 39:35.
Жељко Обрадовић и Алекса Аврамовић - Sputnik Србија, 1920, 27.09.2023
Алекса је спреман, а Жељко је открио циљеве и обрадовао навијаче: „Није тајна“
На крилима сјајне дефанзиве ФМП је наставио да повећава преднос што је довело до тога да побегне Италијанима на 11 разлике, али ће се испоставити да ни то није било довољно да се утакмица приведе крају и да се на крају оствари битна победа на путу ка групној фази ФИБА Лиге шампиона.
У потпуности је „стао“ напад „Пантера“, што је Варезе искусно кажњавао и успео је да надокнади „минус седам“. Једини кош који је ФМП постигао у одлујућих шест минута била је тројка Вокера из тешке позиције за изједначење 71:71. Судбину ФМП-а запечатио је Хенлан који је погодио двојку преко Суботића и то две секунде пре звука сирене.
Најефикаснији појединац италијанског представника био је Шон Мекдермот са 17 поена, а пратио га је човек одлуке Оливије Хенлан који је бројао до 13.
У редовима ФМП-а бољи од осталих био је Алекса Степановић са 15 поена, Бојан Суботић убацио је 13 уз осам скокова.
Дуел Филипа Петрушева и Матијаса Лесорта испод коша - Sputnik Србија, 1920, 27.09.2023
Хрват уверен: Партизан и Звезда могу да освоје Евролигу