Звезда и Јанг Бојс - Sputnik Србија

Букари спречио пораз Звезде од Јанг Бојса у Београду!

Фудбалери Црвене звезде нису успели да остваре победу у другом колу Лиге шампиона одиграли су нерешено против Јанг Бојса 2:2, иако су после првог полувремена имали предност дозволили су противнику да преокрене, али су на крилима бриљантног Османа Букарија избегли пораз и освојили први бод у овој сезони Лиге шампиона.
Звезди се готово поновио сценарио из прве утакмице Лиге шампиона када је имала предност против Манчестер ситија после првог полувремена, али је на старту другог примила брз гол, потом дозволила и преокрет, али је губитак бодова спречио Осман Букари, голом у 88. минуту.
Звезда је до предности стигла у 36. минуту голом Шерифа Ндиајеа после бриљантног потеза Османа Букарија који је у стилу легендарног Филипа Инзагија преварио одбрану противника, избегао офсајд замку и потом лепо асистирао за гол саиграча, његов први у црвено-белом дресу.
Нажалост, Звезда је после три минута игре у наставку изгубила предност, лоше су реаговали Хванг и Стаменић, дозволили су Филипу Угринићу да се ушета у казнени простор и матира голмана Омрија Глазера, а у 61. је играње руком Насера Ђиге санкционисано пеналом који је реализовао Седрик Итен за преокрет.
Офанзива се ипак исплатила Звезди, бацио је тренер Барак Бахар све карте на напад, а у 88. минуту је стигао изједначујући погодак, захваљујући најбољем играчу на терену, Осману Букарију.
Звезда у наредној рунди гостује Лајпцигу и мораће да јуриша на позитиван резултат како би остала у трци за наставак такмичења у Европи и после групне фазе, а вреди напоменути да је немачка екипа поражена од Манчестер ситија са 3:1.
Звезда је веома офанзивно ушла у дуел, са истом екипом као у Манчестеру, али у другачијој формацији и већ у шестом минуту је имала велику прилику када је Хванг шутирао, а Ндиаје покушао петом да пласира лопту у мрежу.
Није био прецизан, као ни Даријан Малеш на другој страни два минута раније после чега се ушло у миран период утакмице.
Рекло би се и превише миран, чекале су обе екипе грешку противника како би пронашле рупу у одбрани и трасирале брз напад, Звезда је двапут дошла у шансу за контранапад, а једном је морао да реагује и голман Глазер после шута Гарсије.
Преломни моменат првог полувремена догодио се у 35. минуту, брзоноги Букари је преварио све на стадиону, деловало је да се налази у офсајду, акција је настављена, лопту коју је упутио ка голу Јанг Бојса Ндиаје је спаковао у мрежу, али је показан офсајд.
Трајала је дилема неколико минута, умешала се и ВАР соба, „повлачене су линије“ и донета је одлука да гол вреди, чиме је настала велика радост на стадиону „Рајко Митић“ због вођства домаћих од 1:0.
Десетак минута касније се догодило слично, овога пута је Букари био егзекутор, али је овога пута заиста био у офсајду – гости су се растрчали после тог момента, низали су нападе, а промену резултата спречио је одлични голман Глазер, са четири одбране до одласка на велики одмор.
Као против Манчестер ситија, Звезда је после свега неколико минута игре у наставку примила гол, заспали су и Хванг и Стаменић, Филип Угринић је успео да утрчи у казнени простор домаћих и лагано је матирао Глазера који овога пута ништа није могао да уради.
Уследили су низови напада на обе стране, у 53. минуту се мрежа Јанг Бојса поново затресла, али је поново био офсајд па је гол Ндиајеа оправдано поништен, на велико разочарање навијача Црвене звезде.
А оно је достигло тачку врхунца у 61. минуту, Насер Ђига је неопрезно подигао руку у казненом простору Звезде, после ударца Гарсије лопта га је погодила у руку и арбитар је показао на белу тачку после гледања снимка.
Није имао шанси одлични Глазер да заустави ударац Итена који је комплетирао преокрет на 2:1, а потом је тренер Звезде Барак Бахар одлучио да све карте баци на напад, левог бека Родића је заменио нападач Олајинка, што је значило промену формације из 4-2-3-1 на 3-5-2.
Није дуго чекао Бахар, послао је на терен Катаија и Лучића уместо индиспонираних Стаменића и Митровића, искусни Катаи је већ у првом додиру с лоптом створио шансу, нажалост без правог резултата, а у 78. минуту је главом шутирао тик поред стативе.
Пуком срећом Звезда није кажњена за тоталну офанзиву у 83. минуту, а пет минута касније офанзива се исплатила јер је Букари на асистенцију Красоа постигао спектакуларан погодак, готово из мртвог угла за изједначење на 2:2.
Звезда је имала шансе до краја дуела, али није имала довољно смирености да их реализује, покушавали су Катаи, Красо, Олајинка, Мијаиловић међутим резултат је остао непромењен.
Ток меча пратите уз Спутњик:
23:01 04.10.2023
90'+7 – Крај!
Звезда није успела потпуно да преокрене дуел, остало је 2:2.
22:56 04.10.2023
90' – Још седам минута!
Звезда мора да нападне свим силама!
22:51 04.10.2023
88' – Букари за 2:2!
Муњевити Букари је улетео у казнени простор на одлично додавање Красоа и из пуног трка распалио по лопти која је преварила голмана и закуцала се у мрежу!
Звезда је стигла до 2:2!
22:47 04.10.2023
85' – Лоше...
Красо из изгледне позиције високо преко гола.
22:45 04.10.2023
83' – Велика шанса за госте!
Пуком срећом нападач Јанг Бојса је промашио стопостотну прилику.
22:42 04.10.2023
80' – Красо на терену
Изашао је Ндиаје.
22:41 04.10.2023
79' – Срећа!
Ушетали су ривали у казнени простор Звезде, али нису добро шутирали. Глазер је лако реаговао.
22:39 04.10.2023
78' – Катаи!
Поново главом, али поред гола!
22:35 04.10.2023
73' – Гужва!
Елиа је остао да лежи на терену после дуела са Мијаиловићем, уследила је велика гужва играча уз чарке.
Чини се да се нервоза већ увукла у редове Звезде.
22:33 04.10.2023
71' – Штета!
Ндиаје главом, али Рачопи поново брани!
Звезда остаје у минусу од 2:1!
22:32 04.10.2023
70' – Катаи!
Први контакт са лоптом и шанса!
22:31 04.10.2023
69' – Двострука измена!
Стаменића мења Лучић, а Митровића Катаи!
22:24 04.10.2023
62' – Промена!
Леви бек Родић напушта терен, у игри је нападач Петер Олајинка.
Мења се формација, Звезда ће играти у систему 3-5-2.
22:23 04.10.2023
61' – Преокрет! Звезда губи!
Итен вара Глазера.
Звезда губи 2:1.
22:21 04.10.2023
60' – Пенал за Јанг Бојс!
Ђигу је лопта погодила у руку!
22:15 04.10.2023
53' – И опет офсајд!
Какав карамбол у шеснаестерцу Јанг Бојса!
Митровић је најпре пробао, потом и Хванг, бранио је голман Јанг Бојса све, лопта је стигла до Шерифа који ју је послао у мрежу, али је поново био офсајд.
22:12 04.10.2023
50' – И опет шанса за госте!
Порозна је одбрана Звезде на старту другог полувремена, Глазер је опет морао да реагује.
22:10 04.10.2023
48' – Звезда примила гол!
Дубинска лопта у казнени простор није испраћена како треба, каснио је Стаменић, а Филип Угринић је утрчао и пласирао лопту преко Глазера који није имао шансе да одбрани.
Резултат је 1:1.
21:52 04.10.2023
45' – Полувреме, Звезда води!
Један гол за миран одлазак на одмор домаће екипе.
Звезда води 1:0, а да тако остане у финишу полувремена побринуо се голман Глазер са укупно четири одбране.
21:51 04.10.2023
45+6' – Глазер брани!
Кроз гужву је прошла лопта до голмана Звезде који је отклонио опасност.