На две утакмице десет голова, дебакл ПСЖ и „касно паљење“ Манчестера у Лајпцигу

© AP Photo / Bernat ArmangueАтлетико Мадрид и Фејенорд
Атлетико Мадрид и Фејенорд - Sputnik Србија, 1920, 04.10.2023
На прве две утакмице првог дана другог кола Лиге шампиона постигнуто је десет голова, Атлетико Мадрид је савладао Фејенорд са 3:2, Шахтјор преокретом победио Антверпен такође са 3:2, велико изненађење приредио је Њукасл победом над ПСЖ од 4:1, док је Манчестер сити славио у Лајпцигу са 3:1.
Прави спектакл је виђен у прве две утакмице, у Белгији је Антверпен после полувремена водио са 2:0, али је Шахтјор потом преокренуо и однео победу са 3:2.
У Мадриду је такође виђен преокрет, Фејенорд је повео аутоголом Ермоса у седмом минуту, Мората је пет минута касније изједначио, а у 34. Ханко је госте довео у вођство.
Ипак, у четвртом минуту надокнаде времена Гризман је донео изједначење, свега два минута по почетку другог полувремена Мората је комплетирао преокрет за 3:2.
До краја меча је било много узбуђења, шанси за гол, мреже су остале мирне, али је апсолутни немир виђен у Њукаслу где је домаћа екипа савладала ПСЖ са 4:1, чиме је потврдила велике амбиције у овој сезони Лиге шампиона.
Изненађење у Групи Г где се налази и Црвена звезда замало је приредио Лајпциг који је на свом терену одолевао Манчестер ситију до 85. минута, али је тада примио други гол, а затим је енглески клуб потврдио тријумф поготком за 3:1.