ТСЦ и Олимпијакос - Sputnik Србија

Храбри ТСЦ освојио бод против Олимпијакоса, Чукарички изгубио у Лесковцу

Фудбалери ТСЦ остварили су најбољи резултат у историји клуба пошто су одиграли нерешено (2:2) у другом колу Лиге Европе против славног Олимпијакоса, иако су имали заостатак од два гола. Касније је у Лиги конференција Чукарички поражен од Генка са 0:2. Мечеве пратите уз Спутњик спорт.
ТСЦ је храбром игром освојио први европски бод у клупској историји, губио је са 2:0 до 63. минута, али је успео да изједначи пошто је претходно ривал остао са играчем мање.
Олимпијакос је повео већ у 16. минуту преко Јоргоса Масураса, у 57. је Данијел Поденс повисио на 2:0, а са преокретом је започето у трећем минуту другог сата игре.
Први гол за ТСЦ постигао је Ифет Ђаковац, а у 72. је Олимпијакос остао са играчем мање пошто је Андреас Нтои добио црвени картон.
Тренер Жарко Лазетић је седам минута касније све карте бацио на напад и то му се исплатило у 90. минуту када је резервиста Милош Пантовић постигао погодак за 2:2.
Standings provided by Sofascore
А Чукарички је у Лесковцу дочекао Генк и поражен је са 0:2 (0:2).
Утакмица је била решена већ после 21 минута. Прво је Хејнен погодио у 10. минуту на асистенцију Паинтсила, да би асистент 11 минута касније и сам погодио и то са беле тачке.
У другом полувремену је тим са Бановог Брда играо боље, имао неке шансе, али је ипак остао без иједног бода.
22:42 05.10.2023
80' – Генк близу победе
Генк је успео да одбије нападе Чуке и делује да ће уписати три бода у Лесковцу
22:33 05.10.2023
65' – Добра шанса
Цветковић је могао да погоди, али је голман Генка добро интервенисао. Напада Чукарички и добио је аплаузе са трибина
22:31 05.10.2023
65' – Корнер
Био је то четврти корнер за Генк, али се Чука добро одбранила
22:15 05.10.2023
55' – Велика шанса!
Аџић је могао да постигне гол, али га је у томе спречио голман Ван Кромбриж.
22:13 05.10.2023
Изненађење у Фиренци!
У групи где се налази Чукарички Ференцварош, који води Дејан Станковић, води против Фиорентине са 2:0!
22:06 05.10.2023
46' – Почело је друго полувреме
Чак три промене у Чукаричком, ван терена су Ивановић, Сисоко и Адетунџи, а у игри Никчевић, Миладиновић и Цветковић.
21:49 05.10.2023
45' – Полувреме
Очајни Чукарички губи 2:0 од Генка.
21:41 05.10.2023
41' – И даље лоше...
Чукарички готово да не може да стигне до лопте, а не до шансе за погодак.
21:32 05.10.2023
30' – Личи на дебакл...
После пола сата игре 78:22 одсто у поседу лопте у корист Генка...
21:25 05.10.2023
25' – Велика шанса!
Никола Станковић је шутирао са ивице шеснаестерца, али је голман одбранио.
Остаје 2:0 за Генк.
21:21 05.10.2023
21' – И други гол за Генк!
Из пенала је мрежу Чукаричког затресао Џозеп Пејнтсил.
21:10 05.10.2023
10' – Губи Чукарички
Три шансе имао је Генк до десетог минута, а четврту је искористио.
Погодак за белгијску екипу постигао је Брајан Хејнен.
Чукарички губи 1:0.
21:04 05.10.2023
3' – Одмах шанса за Генк
Срећом, Бонсу Бах шутира високо преко гола.
20:57 05.10.2023
Очекујемо почетак утакмице Чукаричког и Генка!
20:41 05.10.2023
90' – Крај! Херојски реми за ТСЦ!
Није изгледало да ће бити добро по екипу из Бачке Тополе, али је херојском игром и одлуком тренера да се ризикује и баци све на напад у последњих десетак минута успео да анулира заостатак и освоји први европски бод у историји клуба.
Коначан резултат, 2:2.
20:32 05.10.2023
90' – Гоооооол за ТСЦ!
Пантовић изједначује на 2:2!
20:22 05.10.2023
79' – Лазетић мења играче
Тренер ТСЦ је ван игре извукао капитена Горана Антонића и Петра Станића, у игри су Милош Вулић и Марко Пантовић.
20:14 05.10.2023
72' – Црвени картон за играча Олимпијакоса!
Андреас Нтои је добио директно искључење са утакмице!
20:13 05.10.2023