Звезда се спремала за дерби – па демонстрирала силу

© Sputnik / Лола Ђорђевић Кошаркаш Црвене звезде Немања Недовић
 Кошаркаш Црвене звезде Немања Недовић - Sputnik Србија, 1920, 08.10.2023
Кошаркаши Црвене звезде убедљиво су савладали Цедевиту у другом колу АБА лиге резултатом 94:51 (19:11, 31:14, 27:8, 17:18).
Сусрет Црвене звезде и Цедевите требало је да представља дерби другог кола АБА лиге, међутим црвено-бели чинили су све да атмосфера не буде ни налик дербију јер су већ од прве деонице кренули силовито.
Једини проблем у тиму Душка Ивановића биле су изгубљене лопте којих је у првој четвртини било чак шест колико и код противника, међутим Звезда је и ту грешку исправила у наредних десет минута.
Друга деоница била је перфектна за Звезду, распуцали су се редом Недовић, Нејпир, Боломбој и то је донело чак 31 поен који је црвено-беле одвео на великих плус 25.
Вођство је током треће деонице достигло и 40 поена разлике, а кошаркаши Цедевите потпуно су потонули у Београду. У појединим тренуцима деловало је као да се Звезда поиграва на терену, а колико гости нису могли да нађу решење било је кристално јасно после треће четвртине у којој су дали само осам поена.
Док је београдски тим сипао тројке, на другој страни пала је само једна!
У последњих десет минута ритам је разумљиво опао, а то није могло да поремети Звезду која је и више него убедљиво стигла до победе.
Најефикаснији на утакмици био је кошаркаш Цедевите Сов са 19 поена, седам скокова и једном асистенцијом, док је у победничком тиму најбољи био Недовић са 17 поена и четири асистенције. Пратили су га Нејпир са 15 и Тоби са 13 поена.
Српски кошаркаш Алекса Аврамовић – КК Партизан - Sputnik Србија, 1920, 08.10.2023