Висина је у фудбалу ипак битна – тренер Милана открио ко је хтео на гол у мечу од 105 минута

© AP Photo / Tano PecoraroОливије Жиру
Оливије Жиру - Sputnik Србија, 1920, 08.10.2023
Милан је на волшебан начин засео на чело табеле Серије А. Наиме, росо-нери су победили Ђенову на „Луиђи Ферарису“ голом Кристијана Пулишића у 87. Минуту, да би касније остали без голмана, па је међу стативама завршио нападач Оливије Жиру, иако се први јавио стрелац јединог гола.
Тренер Милана Стефано Пиоли открио је да је Кристијан Пулишић хтео да преузме рукавице од голмана Мајка Мењона који је искључен после кошкања у 99. минуту, у мечу који је трајао чак 105 минута!
Како је Милан искористио могућност измена, неко од фудбалера је морао да брани, али хероју Пулишићу који се први јавио, то није било дозвољено.
Разлог – висина! Репрезентативац Америке висок је 177 центиметар.
„Никада током каријере ми се није десило овако нешто. Кристијан Пулишић хтео је да заузме место Мајка Мењона, али смо му рекли да је пренизак. Оливијеу Жируу поверен је тај задатак“, изјавио је после победе резултатом 1:0 Пиоли.
Француски нападач није био беспослен током шест минута колико је провео међу стативама.
Албрт Гудмунсон уздрмао је пречку из слободног ударца у 112. Минуту, претходно је Жиру у 104. минуту имао једну добру интервенцију која је Милану сачувала три бода „у џепу“.
„Свашта се догађало током утакмице, заиста много чудних ствари. Знали смо да ће да буде тешко, најважније је да смо уписали тријумф који показује наш менталитет, карактер и снагу. Изузетно сам задовољан реакцијом играча“.
Причао је Пиоли у првом месту, а осврнуо се и на Луку Јовића, који је први пут од доласка из Фиорентине заузео место међу стартних 11.
„Лука је имао неколико добрих потеза, добро је сарађивао са саиграчима, чувао је лопту. Он је јако осетљив момак, дошао је код нас после напорне сезоне где су очекивања била велика. Може да подигне ниво игре и да је унапреди у појединим сегментима“, закључио је Стефано Пиоли.
После осам одиграних кола Серије А, Милан је лидер са 21 бодом, Интер који се неочекивано „саплео“ код куће против Болоње, где је имао 2:0, па је на крају освојио само бод (2:2) је други са 19, док је Јувентус трећепласирани са 17 бодова.
Погледајте нову епизоду емисије Спутњик спорт.