Крстајић разочарао, Бугари на потезу

© Sputnik / Михаил Воскресенский / Уђи у базу фотографијаМладен Крстајић
Младен Крстајић  - Sputnik Србија, 1920, 14.10.2023
Пре дерби утакмице Србије и Мађарске у квалификационој Групи Г, на терену су се нашле Бугарска коју води Младен Крстајић и Литванија, а гости су славили резултатом 2:0 (1:0), чиме је домаћин још једном разочарао.
Бугари су закуцани за дно табеле Групе Г са мизерна два бода из чак шест одиграних утакмица и гол-разлику 3:10.
Бугари су били апсолутни фаворити, али су „кола кренула низбрдо“ у 42. минуту, након што је Краев због два жута картона морао раније на хлађење.
Експресно и сурово су то казнили Литванци, који су преко Сирвиса у 45. минуту стигли до предности.
Мађарска - Sputnik Србија, 1920, 14.10.2023
Србија пала у Мађарској, Пикси се крстио – Орлови се и даље питају за одлазак на ЕП
У наставку је тим који с клупе и даље води бивши селектор Младен Крстајић, заиграо на све или ништа и испоставило се ово друго. Бројчано јачи Литванци су већ у 55. минуту преко Сирвиса дуплирали предност, а касније рутински привели утакмицу крају.
На Бугарима је да одлуче о Крстајићевој судбини, и јасно је да не би било никакво изненађење уколико би сарадња била превремено прекинута.