Катастрофа Милошевићеве Босне – „петарда“ у Зеници за 41 минут!

© AP Photo / Armin DurgutФудбалери Босне
Фудбалери Босне - Sputnik Србија, 1920, 16.10.2023
Фудбалска репрезентација Босне и Херцеговине примила је чак пет голова у првом полувремену утакмице квалификација за Европско првенство против Португалије на свом терену у Зеници, под вођством селектора Сава Милошевића, а тим резултатом (5:0) је и завршена утакмица.
Фудбалери Босне и Херцеговине су декласирани до 41. минута, када су гости постигли последњи погодак у првом полувремену.
Први је пао већ у петом минуту, Кристијано Роналдо је реализовао пенал, а 15 минута касније се уписао у стрелце и из игре.
У 25. је већ било 3:0 после гола Бруна Фернандеша који је у 32. асистирао Жоау Канселу, док је Жоао Феликс у 41. минуту комплетирао „петарду“, што је и био коначан резултат.
"Не бих био задовољан бодом. Ако желимо на ЕУРО нама је потребна победа. Докле год постоје математичке шансе не треба бежати од одговорности. На нама је да дамо све од себе. Нисмо у ситуацији да претимо, али имамо наду. Ако одрадимо све како треба, одлучиваће детаљи", рекао је Милошевић пред дуел на Билином пољу.
Милошевићу је ово, подсетимо, деби пред домаћим навијачима, а претходно је уписао победу у квалификацијама за Европско првенство против Лихтенштајна у гостима са 2:0.