Ово може само Србија – од драме до боље позиције за трен ока

© Sputnik / Лола ЂорђевићСрбија и Црна Гора
Србија и Црна Гора - Sputnik Србија, 1920, 18.10.2023
Фудбалска репрезентација Србије је себе умало довела до драматичне ситуације у квалификацијама за Европско првенство, али су, захваљујући тандему Митровић - Тадић ствари сада боље од очекиваних.
Србија је имала императив победе у осмом колу квалификација против Црне Горе, после пораза од Мађарске у гостима, али је до 74. минута резултат био нерешен - 1:1.
Како је у истом периоду и Мађарска била у неповољној ситуацији у Литванији, привиђао се сценарио по коме ће Србија пасти на четврто место у групи.
Ипак, са два брза гола, за три минута, у режији рекордера и капитена, Александра Митровића и Душана Тадића, Србија је обезбедила победу, а како је Мађарска стигла до ремија у Литванији, ствари су отишле у добром смеру.
Србија сада има 13 поена после седам утакмица, један мање од Мађарске која има и меч мање и за потврду пласмана на Европско првенство неопходан јој је још само бод у последњем колу против Бугарске.
Ипак, победа над Црном Гором је уз бодове донела Србији и напредак на потенцијалном жребу за групе на Европском првенству.
Српски тим је поправио своју позицију у трећем шеширу, у ком се сада уз њу налазе Данска, Шкотска, која је обезбедила пласман на ЕУРО, Украјина, Холандија и Чешка.