Митровићев хет-трик уз бруталне маказице – уписао се и Сергеј /видео/

© AFP 2023Александар Митровић
Александар Митровић - Sputnik Србија, 1920, 23.10.2023
Српском нападачу Александру Митровићу постизање голова постало је навика. У дуелу његовог Ал Хилала против Мумбаја у азијској Лиги шампиона дошао је до гола већ у 5. минуту за предност од 1:0, а онда и у 68. за 2:0, а хет-трик је комплетирао у 80. минуту. Гол је дао и Сергеј Милинковић-Савић у 75. минуту.
На крају је Ал Хилал славио са 6:0.
Поново је Митар показао да има осећај убице, да зна како да се постави, да се нађе на правом месту и казнио је противничку одбрану.
Митровић је на утакмици против Мумбаја стигао и до другог гола у 68. минуту, а опет је асистент као код првог гола био Ал Бурајк. Трећи гол био је прави спектакл.
Само у овом месецу Митровић је постигао осам голова. Био је стрелац против Насајиа, Ал Ахуда, Ал Калејеа, три пута против Мумбаја и два пута против Црне Горе.
Трећи Митровићев гол на овом мечу био је спектакуларан!
У стрелце се уписао и Сергеј Милинковић-Савић у 75. минуту.
Све оно што је раније радио у Фуламу сада је наставио, а чини се да Митровић сада игра у животној форми. Једноставно је предобар за противнике са којима се сусреће Ал Хилал.
Можда се Нејмар повредио, али ту је Митровић. Нема зиме за Ал Хилал.