Остварење сна за 23 секунде – како је Барселона упознала свет са новим фудбалским чудом /видео/

© AP Photo / Joan Monfort Марк Гују
Марк Гују - Sputnik Србија, 1920, 23.10.2023
Фудбалери Барселоне савладали су Атлетик Билбао у десетом колу Ла лиге резултатом 1:0, а јеидни гол постигао је Марк Гују, 17-годишњи дебитант који је затресао мрежу минут после уласка на терен.
Имала је Барселона већи посед лопте, али са друге стране Билбао је стварао више шанси и више је шутирао на гол, па је чувени Ћави морао нешто да мења.
Јанис Сферопулос - Sputnik Србија, 1920, 23.10.2023
Грк упознао црвено-беле па поручио: Можемо да урадимо велике ствари
Та промена стигла је у 79. минуту, али се испоставило да није касно. Са терена је изашао Фермин Лопес, а ушао је млади Марк Гују којем је та утакмица била деби за каталонски клуб.
Непун минут касније, момак рођен 2006. године утрчао је у празан простор и паметно преварио Симона, голмана противничког тима после чега се мрежа затресла, а фудбалеир Барселоне упали у еуфорију.
Младом фудбалеру то је био први контакт са лоптом и одмах је постигао гол који се касније испоставио као победнички.
Срећу, понос и задовољство које је у том тренутку осетио Гују немогуће је описати, а иста осећања преплавила су и Ћавија који оправдано верује 17-годишњаку. Посебна осећања преплавила су породицу, а мајка није могла да обузда сузе.
Гују је доказао да се овог месеца оправдано нашао на листи 60 најталентованијих младих фудбалера света.
Фудбал је почео да игра у Гранољесу где се родио, а онда је од 2013. године у Барселони где је прошао све млађе категорије. Први пут Ћави га је у тим ставио прошле године, али ово је био његов први улазак на терен.
Голо је Гују Каталонцима донео изузетно важну победу која има је донела 24. бод па су тако сада на само један бод мање од Реал Мадрида и Ђироне који имају по 25.