Партизан и Црвена звезда - Sputnik Србија

Аврамовић као шприцер, Теодосићу задрхтала рука – Партизан победио Звезду у евролигашком дербију!

Кошаркаши Партизана победили су Црвену звезду у утакмици петог кола Евролиге резултатом 88:86, као домаћини у београдској Арени.
Партизан је остварио другу победу у актуелној сезони европског такмичења, док је Звезда доживела и четврти пораз.
Утакмица је била веома турбулентна, Партизан је на старту меча водио са 15 поена, потом је испустио предност, Звезда је пронашла начин да стигне до двоцифреног вођства од 13 поена, али је у финишу заблистао Алекса Аврамовић.
Низом поена српски репрезентативац је преокренуо резултат, донео предност домаћој екипи, а најискуснији играч црвено-белих Милош Теодосић није успео да реагује на такав начин и са два промашена слободна бацања на 67 секунди до краја пропустио је прилику да изједначи.
Потоња пенал серија је отишла у корист Партизана, бриљантан је у том сегменту био Зек Ледеј са четири сигурна шута, а Звезди на руку није ишла ни половична прецизност Шабаза Нејпира на 4,7 секунди до краја.
Најефикаснији у тиму Партизана био је Аврамовић са 14 поена, Ледеј је додао 13, Огњен Јарамаз је уписао 12, Френк Камински је дуел завршио са 11, док су Ален Смаилагић и Пи Џеј Дозир имали по девет.
Потпуно је подбацио Кевин Пантер, поново, јесте убацио две тројке, али је имао чак седам изгубљених лопти и није се ни нашао на терену у кључним моментима утакмице.
У табору Звезде одличан је био руски кошаркаш Џоел Боломбој са неколико лепих закуцавања и 16 поена, Нејпир је остао на 14, док су Адам Ханга и Јаго Матеус имали више нападачких задатака у одсуству Немање Недовића па су дуел завршили са по 11 поена.
Теодосић је на крају имао девет поена, шест асистенција и четири скока, а Лука Митровић и Рокас Гиедраитис су остали на по осам поена.
Standings provided by Sofascore
Нервозно су обе екипе ушле у утакмицу, али је Партизан први стигао до ритма и успео је серијом од 10:0 да стекне велику предност.
Дуго је Звезди требало да упише прве поене, тек уласком Теодосића на половини квартала, разиграо се и Ханга, али је на другој страни инспирисан био Камински па је Партизан водио са 22:13 после уводног периода.
Другу деоницу су обележиле тројке, Партизан је убацио пет, Звезда четири, Јарамаз је био одличан за црно-беле, али је насупрот себи имао и доброг Нејпира па је Звезда до полувремена изједначила на 42:42.
Тројку уз звук сирене је убацио Анђушић, она је најпре призната, али је потом поништена па се у наставак ушло са „нулом“.
Четвртом изгубљеном лоптом индиспонирани капитен Партизана Пантер је започео друго полувреме, тројка Нејпира је комплетирала преокрет за прво вођство Звезде, од 45:42, али је Пантер успео да изједначи, својим тек другим погођеним шутем за три поена у сезони Евролиге.
Није Пантер наставио са поенима, већ са изгубљеним лоптама, уписао је још две, завладала је анархија и у одбрани и у нападу Партизана, Звезда је све то казнила и стекла десет поена предности од 60:50, а за све то време црно-бели су направили само један фаул.
На тренутак је Партизан подигао атмосферу, закуцавање Смаилагића уз прекршај Тобија је деловало као моменат који може да покрене домаће, али је чињеница да је Теодосић ухватио скок у нападу и потом асистирао Гиедраитису за три поена и вођство од 65:53 поново „угасила“ Арену.
Партизан је добио трачак наде после прва два напада у последњој деоници, али је брзо сам себи све избио из руку лошим нападима и још гором одбраном коју је Звезда кажњавала – ту су доминирали Јаго и Боломбој, а чак ни закуцавање Смаилагића и тројка Пантера нису могли да приближе црно-беле.
Звезда је одржавала десет поена предности у првом делу четврте четвртине, али су разлику преполовили Дозир и Аврамовић што је унело додатну тензију јер је Партизан стигао до два поена заостатка, а потом и до преокрета после тројке америчког кошаркаша, на стотину секунди до краја.
Уследили су кључни моменти, Теодосић је најпре промашио једно од наредна три слободна бацања, Аврамовић је убацио тројку којом је Партизан вратио у ритам, а до краја дуела је пенал серија отишла на страну црно-белих који су остварили велики тријумф над вечитим ривалом.
Ток меча сте могли да пратите уз Спутњик.
Садржај
Прво нова обавештењаПрво стара обавештења
20:34 26.10.2023
40' – Крај! Победа Партизана!
На крају 88:86.
Партизан - Звезда - Sputnik Србија
20:32 26.10.2023
40' – Нејпир половичан, Ледеј сигуран
Партизан води 88:84 на 4,7 секунди до краја.
20:30 26.10.2023
40' – Фаул Аврамовића
Нејпир ће на пенале, 5,8 секунди до краја.
40' – Ледеј сигуран
Партизан води 86:83.
20:29 26.10.2023
40' – Једва!
Дозир је муком убацио лопту у игру, Ледеј иде на линију пенала.
До краја је 10,8 секунди, Партизан води 84:83.
20:26 26.10.2023
40' – Теодосић сигуран
Партизан води 84:83.
20:25 26.10.2023
40' – Теодосић на пеналима
Фаул Јарамаза на 11,2 секунде до краја.
Партизан води 84:81.
20:24 26.10.2023
40' – Ужас!
Теодосић и Аврамовић су све промашили!
40' – Јарамаз задрхтао
Само поен са пенала, Партизан води 84:81.
20:22 26.10.2023
39' – Само поен!
Теодосић није успео да изједначи, Партизан води 83:81 на 67 секунди до краја!
20:21 26.10.2023
39' – Три бацања за Теодосића
Изборио је прекршај Јарамаза.
20:20 26.10.2023
39' – Тројка Аврамовића!
Партизан води 83:80.
20:19 26.10.2023
39' – Теодосић половичан
Нерешено је, 80:80.
20:18 26.10.2023
39' – Дозир! Преокрет!
Тројка за 80:79!
20:17 26.10.2023
38' – И опет Аврамовић
Боломбој је закаснио са блокадом пошто је претходно поентирао.
И даље активан резултат, 79:77 за Звезду.
20:14 26.10.2023
37' – Аврамовић враћа Партизан!
Пет поена у низу за бека црно-белих.
Партизан смањује на 77:75.
20:12 26.10.2023
37' – Аврамовић одличан
Смањује на 75:70.
20:11 26.10.2023
36' – Дозир прецизан
Смањује на 75:68.
20:07 26.10.2023
35' – Тежак шут и кош Теодосића
После лошег напада, Звезда води 74:64.
20:04 26.10.2023
34' – Боломбој одбија Партизан!
Најпре закуцавање, потом добра одбрана и асистенција Митровићу који је фаулиран.
Звезда води 72:62.