Проклетство Николине одлучујуће тројке /видео/

© Sputnik / Алексей Даничев / Уђи у базу фотографијаНикола Миротић
Никола Миротић - Sputnik Србија, 1920, 27.10.2023
Осим спектакла у Београду и вечитог дербија између Партизана и Црвене звезде, пето коло Евролиге донело је још узбудљивих утакмица од којих се истакла она између Албе и Олимпије из Милана. Немачки тим је славио резултатом 85:82, а упркос томе што је одиграо невероватну утакмицу Никола Миротић био је трагичар свог тима.
Кошаркаши Олимпије остали су на самој једној победи од почетка сезоне у Евролиги, а овога пута изненадила их је Алба.
Партизан - Звезда - Sputnik Србија, 1920, 27.10.2023
Обрадовић о дербију: Благо речено – луда утакмица, видећемо шта је са Пантером
Тим из Милана чувао је предност током прве три четвртине, имали су плус 11, а највеће заслуге преписују се николи Миротићу који је на терену провео 31 минут и за то време остварио је дабл-дабл учинак, односно постигао чак 30 поена, уз 12 скокова и две асистенције.
Међутим, Николин дабл-дабл пао је у воду када је на пет секунди до краја при резултату 85:82 за Албу имао шут за изједначење. Убацио је те вечери три тројке, али ту није успео и врмена више није било.
Преокрет који је на минут до краја остао је снази и Олимпија је доживела велики шок.
Готово идентична ситуација виђена је у првом колу Евролиге када су се састали Олимпија и Фенербахче. Турски тим славио је резултатом 85:82 после продужетка, а пре него што је до њега дошло Миротић је промашио шут за победу свог тима упркос дабл-дабл учинку те вечери.