Рускиње су приредиле спектакл за памћење – сузе, преокрет и победа којој се радује Кинескиња!

© Sputnik / Алексей Даничев / Уђи у базу фотографијаВероника Кудерметова
Вероника Кудерметова - Sputnik Србија, 1920, 27.10.2023
Вероника Кудерметова победила је у групној фази турнира у Жухаију Људмилу Самсонову резултатом 6:4, 3:6, 7:5. У руском дербију Самсоновој је била неопходна победа за полуфинале, али Вероника се борила и на крају славла упркос што она сама није имала шансе за даљи пласман.
У првом сету деловало је да је брејку ближа Људмила Самсонова која је константно претила, али Вероника Кудерметова спасила је шест брејк лопти и потом је преузела иницијативу.
У седмом гему Кудерметова користи своју шансу, а онда потврдом брејка ставља тачку на први сет који је решила у своју корист.
Наставила је одлично и у другом сету, повела је резултатом 3:0, а онда када јој је још три гема фалило да дође до победе, Самсонова почиње да режира невероватан преокрет и везује три брејка.
Шест гемова заредом добила је Самсонова и тако је меч отишао у трећи сет који је био пун узбуђења.
Самсонова је прва запретила и прва успела да стигне до новог брејка, а при резултату 5:2 стигла је и до меч лопти.
Сцена која је тада виђена била је потпуно неуобичајена. Вероника је прекрила лице рукама и бризнула у плач као да јој је било преко потребно да се емотивно испразни. Невероватно, али Кудерметова је после тога вратила игру из првог сета.
Спасила је Вероника те две меч лопте, вратила један брејк, а онда је Људмила у десетом гему имала прилику поново да сервира за меч, међутим и тај гем одиграла је одлично друга руска тенисерка која је са ивице пораза стигла до изједначења.
Невероватна Кудерметова потпуно је успела да се врати и на крају слави, међутим није имала превише разлога за срећу јер док је Самсоновој овај меч могао да донесе полуфинале, Кудерметовој није. Руска тенисерка победом је у плеј-оф послала Кинескињу Лин Жу.
Турнир у Жухаију игра се тако што су тенисерке распоређене у четири групе, а у полуфинале иду најбоље из сваке групе. Све три тенисерке у овој групи имале су исти број поена, али је Кинескиња имала бољи међусобни скор.
Новак Ђоковић - Sputnik Србија, 1920, 27.10.2023
Нова епизода Новакове борбе против система: „Игнорисали су нас – а ми смо све јачи!“