Звезда покосила Тракторџије на погон Красоа и Олајинке

© Sputnik / Лола ЂорђевићФудбалери Црвене звезде
Фудбалери Црвене звезде  - Sputnik Србија, 1920, 28.10.2023
Фудбалери Црвене звезде вратили су се на победнички колосек после пораза од Лајпцига. Црвено-бели су гостовали ИМТ-у у Суперлиги Србије и славили су са 2:1 (2:0).
Звезда је повела у 22. минуту, а стрелац је био Жан Филип Красо. Стигао је до седмог гола ове сезоне. Лепо је шутирао са ивице казненог простора, пре тога је се наместио на леву ногу и то је био моменат када су навијачи Црвене звезде одахнули.
Када је Олајинка погодио четири минута касније могло је да се наслути да ће Звезда узети три бода.

Стрелци за црвено-беле били су повратник у тим Жан-Филип Красо у 23. и Питер Олајинка у 26. минуту. Стрелац за ИМТ био је Владимир Радочај у 72. минуту, али није ништа значајно променио осим што је унео благи немир код присталица црвено-белих.

На голу Звезде у другом полувремену није стајао Омри Глазер, заменио га је Зоран Поповић, али према првим информацијама израелски чувар мреже првентивно је изашао из игре и није теже повређен.
Раније данас Железничар је савладао Радник 1:0. Такође, Раднички из Ниша и Спартак поделили су бодове 1:1.
Звезда је друга на табели са 27 бодова, четири мање од Партизана.