Јокић бриљирао и извео нестваран потез, Богдан заблистао – Васа дебитовао у НБА лиги

© AP Photo / Brandon DillНикола Јокић
Никола Јокић - Sputnik Србија, 1920, 28.10.2023
Предвођени Николом Јокићем Денвер Нагетси савладали су екипу Мемфиса у другом колу НБА лиге резултатом 108:104. Српски ас остварио је дабл-дабл учинак, а велике заслуге за победу приписују му се и због последњих неколико минута у којима је успео да врати предност Нагетса када се резултат ломио.
Нова сезона почела је фантастично за Николу Јокића. После трипл-дабла уследио је и дабл-дабл против Мемфиса. Српски ас уписао је 22 поена, 12 скокова и седам асистенција, од којих је једна била посебна.
Јокић је требало да изведе лопту, а он је успео је баци на други крај терена где је испод противничког коша био Ерон Гордон који је ту лопту само закуцао у кош.
Упркос Јокићевој сјајној игри, Денвер је имао потешкоћа на гостовању јер никако није успевао да се потпуно резултатски одлепи, а то су четири минута пре краја искористили кошаркаши Мемфиса.
Домаћи тим је повео, али онда су Јокић и Џамал Мареј са две везане тројке вратили Нагетсима вођство које су потом сачували до краја утакмице. Управо је и овај Денверов чувени двојац био најефикаснији на утакмици, српски ас и Канађанин постигли су исти број поена.
У тиму Мемфиса највише се истакао Џарен Џексон који је уписао 21 поен, девет скокова и две асистенције.
Атланта је као и Мемфис поражена на домаћем терену од Њујорк Никса (126:120) , али оно што радује јесте одлична партија Богдана Богдановића, капитена српске репрезентације.
Богдан је на паркету био 26 минута и за то време дао је 16 поена, уз један скок и три асистенције. Шутирао је два од два за два поена, док је убацио четири тројке из девет покушаја и тиме поправио учинак из претходног меча.
Међутим, одлична партија Богдановића није била довољна да се обезбеди победа на домаћем терену јер су Никси стигли изузетно расположени, а нарочито се показао Џејлен Брунсон који је за 33 минута убацио 31 поена. У Богдановићевом тиму најефикаснији је био Де'Андре Хантер са 27 поена.
У НБА лиги протекле ноћи на паркету је био и Василије Мицић који је дебитовао за Оклахому која је са савладала Кливленд резултатом 108:105. Српски кошаркаш на паркету је провео шест минута, а за то време постигао је три поена односно једну тројку и уписао једну асистенцију.
Минуте је уписао и Бобан Марјановић у поразу Хјустона од Сан Атонија 126:122. Чувени Боби убацио је четири поена и уписао једну асистенцију.