Чудо у Серији А – од 0:3 до 4:3 за 20 минута!

© AFP 2023 / TIZIANA FABIКлаудио Ранијери
Клаудио Ранијери - Sputnik Србија, 1920, 30.10.2023
Чуда у животу и у спорту су ретка, али и те како могућа. Последње у низу догодило се у Серији А, где је Каљари који с клупе води прекаљени стручњак Клаудио Ранијери, за нешто више од 20 минута успео од 0:3, да дође до победе резултатом 4:3 у двобоју са Фрозинонеом.
У недељном матине термину на терен су истрчали фудбалери Каљарија и Фрозинонеа и нико није могао да очекује да ће утакмица бити спектакуларна, да ће пасти седам голова, а камоли да ће домаћин успети да се врати из минуса од три поготка и да ће на крају доћи до три бода у италијанском шампионату.
Али, то је фудбал. Ваљда је због тога најважнија споредна ствар на свету, далеко испред кошарке, одбојке, тениса и осталих спортова.
Голеаду на стадиону „Унипол Домус“ на Сардинији отворио је Суле у 23. минуту, да би исти играч низом фантастичних потеза и солопродором успео да повиси на 0:2 у 37. минуту, а претходно је Манкосу пропустио прилику да донесе Каљарију изједначење из пенала, погодивши пречку.
Брескијани је повисио на 3:0 за Фрозиноне и чинило се да је Ранијеријев тим завршио своје и да ће остати празних шака. Али, увођење искусног голгетера Леонарда Паволетија, испоставиће се, промениће ток утакмице и режирати највеће чудо у каријери Клаудија Ранијерија који је водио толики број клубова.
Све до 72. минута на семафору је било 0:3, а онда је Ористанио на асистенцију Леонарда Паволетија смањио на 1:3. Ништа није слутило да је на помолу сензационалан „comeback“ и тотални преокрет!
Макумбу је само четири минута доцније погодио мрежу гостију за 2:3, а онда спектакл од 94. до 96. минута и у центру пажње, ко други него, „златни џокер“ Паволети.
Погодио је, не једном, него двапут за мање од 120 секунди и комплетирао је један од највећих и најлуђих преокрета у Серији А.
А није да их Каљари и Ранијери нису имали у прошлости, и то не тако давној. Наиме, у финалу плеј-офа за пласман из Серије Б у Серију А, Каљари је у првом мечу против Парме на свом терену губио на полувремену резултатом 0:2, да би на крају головима Лувумбе, Лападуле и поново Лувумбе у 90. минуту комплетирао велики преокрет. На крају ће се испоставити да је то чудо било довољно за пласман у елитни ранг, јер је на стадиону „Тардини“ у реваншу меч протекао без голова и Каљари се нашао у Серији А, где је наставио да ниже чуда.