Јаго Матеус дос Сантос - Sputnik Србија

„Муња“ Јаго далеком тројком скратио Звездине муке против Бајерна!

Кошаркаши Црвене звезде дочекали су Бајерн из Минхена у оквиру Евролиге, а овај важан сусрет завршио се победом београдског тима од 74:68. Утакмицу сте могли да пратите уз текстуални пренос на Спутњику.
Муњевити Јаго Матеус је постигао тројку са осам, девет метара у последњем минуту и тиме пресудио Баварцима у веома напетој утакмици пуној набоја, борбе и промашаја.
На крају се све добро завршило по црвено-беле.

Милош Теодосић показао је класу са 16 поена и 11 асистенција, када је он био на паркету тада су црвено-бели играли много боље. Када њега није било на терену, Звезда се мучила. Занимљиво је да је Црвена звезда шутирала за три поена 24,1% (7/29).

У екипи Звезде показали су се и Лука Митровић са 11 поена колико је дао и Шабаз Нејпир, али је благо рећи да својом игром Американац није одушевио навијаче.
© Tanjug / STRAHINJA AĆIMOVIĆЦрвена звезда - Бајерн, Танјуг
Црвена звезда - Бајерн, Танјуг - Sputnik Србија, 1920, 02.11.2023
Црвена звезда - Бајерн, Танјуг
Код Бавараца највише су дали Карсен Едвардс - 16 поена, 12 је додао Исак Бонга, а исто толико поена убацио је и Аргентинац Леандро Болмаро.
Сам меч био је веома хаотичан, Бајерн је водио у већем делу утакмице, почетком последње деонице Црвена звезда је успела некако да преокрене и да дође до изузетно битне победе.
Црвена звезда је сада на скору од две победе и четири пораза, а и Бајерн има исти скор после овог пораза.
Може тренер Звезде Јанис Сферопулос да буде задовољан жељом својих играча, а видећемо како ће уигравање тима изгледати у наредним утакмица.
Утакмицу сте могли да пратите уз текстуални пренос на Спутњику.
20:29 02.11.2023
КРАЈ
Победа Црвене звезде од 74:68
20:24 02.11.2023
Тројка Јага Матеуса!
Каква тројка Јага Матеуса - 72:68! Са девет метара је то било!
20:15 02.11.2023
38' – Теодосић!
Каква тројка Теодосића, а онда даје Букер - 68:64. Потом погађа Бонга - 68:66
37' – 65:64
Болмаро је погодио два слободна бацања и сада гледамо праву драму у Арени
20:10 02.11.2023
36' – Јаго храбро, Бајерн непрецизно
Бајерн је промашио све што је могао, а Јаго је енергијом преокренуо игру свог тима који води са 65:60
20:05 02.11.2023
33' – Хаотично у Арени
Игра се брзо са обе стране али уз много грешака - 59:60. Звезда води 63:60, серија 10:1!
19:59 02.11.2023
31' – Гедраитис!
Ево поена Гедраитиса - 55:59
19:57 02.11.2023
Крај треће четвртине
Тешка утакмица за Звезду, а после 30 минута игре Бајерн води у Београду са 59:53
19:54 02.11.2023
29' – Јагова тројка!
Јако битан момент, тројка Јага Матеуса - 51:56. Потом и кош Давидовца! Вратила се Звезда у игру 53:59
19:51 02.11.2023
28' – Тоби!
Ево коначно Тобија, погодио је уз фаул - 46:56. Потом погађа и Гедраитис у контри - 48:56
19:46 02.11.2023
25' – Звезда у проблему
Нејпир је погодио, али онда Едвардс погађа уз фаул. Прецизан је поново и Нејпир - 41:52
19:43 02.11.2023
23' – Још једна тројка Болмара
Бајерн је сада почео да погађа тројке, прецизан је поново био Болмаро - 34:46.
19:38 02.11.2023
21' – Почело је друго полувреме
Тројка Болмара на почетку другог полувремена - 33:38. Лоша одбрана Нејпира том приликом. Потом и тројка Едвардса - 33:41. Потом и додавање Болмара за Букера - 33:43
19:19 02.11.2023
Полувреме
После 20 минута Бајерн води са 33:35. Ханга је убацио тројку у последњој секунди. Звезда шутира 2/13 за три поена. Теодосић је уписао седам асистенција до сада.
19:12 02.11.2023
18' – Лоша игра Нејпира
Промашио је два слободна бацања Нејпир, потом још један шут, а онда и Обст убацује тројку и сада је разлика велика - 26:35
19:05 02.11.2023
16' – Теодосићева магија
Проиграо је Теодосић прво Митровића, потом и Боломбоја у контри - 24:27
19:02 02.11.2023
16' – Франсиско па Ибака
Из напада у напад Звезда игра све слабије, Митровић погађа једини, а са друге стране Франсиско и Ибака погађају. Слаб игра црвено-белих за сада - 19:27
18:58 02.11.2023
14' – Промашај Тобија
Тежак промашај Тобија, добио је и поједине звиждуке са трибина због тог потеза - 17:20. Погађа и Букер са полудистанце