Алекса Аврамовић - Sputnik Србија

Партизанова реприза у Виторији – Ивановићева Басконија после драме добила црно-беле

Кошаркаши Партизана гостовали су Басконији у оквиру Евролиге, а екипа Жељка Обрадовића је на крају после велике драме забележила пораз од 84:83. Поново су црно-бели просули шансу као прошле сезоне у Виторији. Утакмицу сте могли да пратите уз Спутњик
Партизан је током последње четвртине водио и седам поена разлике, али је у неизвесној завршници поново допустио Басконији да дође до победе. Овога пута са Душком Ивановићем на клупи.
На крају је Партизан имао шансу за победу, али је у последњем нападу на секунду до краја лопта ишла на Френка Каминског, завршила је у ауту и то је значило крај.
Кључне поене постигао је Чима Монеке, после офанзивног скока, када је оба слободна бацања претворио у поене и преокренуо са 82:83, на 84:83.
Монеке је био најефикаснији у победи Басконије са 16 поена, док је Хауард додао 14 колико је убацио и Седекерскис. Код Партизана најбоље су се показали Нанели са 16, Вукчевић са 13 и Огњен Јарамаз са 11 поена. Вања Маринковић је за домаћина дао 12 поена.
Бивши плејемјкер Партизана Коди Милер-Мекинтајер убацио је девет поена и томе додао осам скокова и осам асистенција. Дакле, био је близу трипл-дабла.
Веома велика победа за Ивановића на дебију за Басконију и несрећан пораз за црно-беле јер су били у налету после два добијена дербија, водили су и на крају све просули.
Партизан наредни меч у Евролиги игра код куће у четвртак против Фенербахчеа.
Утакмицу сте могли да пратите у текстуалном преносу на Спутњику.
Садржај
Прво нова обавештењаПрво стара обавештења
22:35 03.11.2023
Лош напад
Пробао је Јарамаз да проигра Каминског, али је то било јако лоше. Тражи челенџ Партизан
13 секунди
Какав потез Нанелија, погодио је сада уз фаул и има шансу да одведе црно-беле до предности - 82:82. Погађа Нанели за предност Партизана - 82:83
22:25 03.11.2023
Последњи минут
Монеке погађа - 82:80. Потом Ледеј губи лопту.
22:18 03.11.2023
37' – Тројка Маринковића
Драма у Виторији - 76:77
22:16 03.11.2023
36' – Хауардова тројка
Партизан је изгубио лопту, а Хауард то казнио највећом казном - 73:75
22:12 03.11.2023
35' – Аврамовић
Постигао је Аврамовић поене са линије за слободна бацања - 70:75
22:08 03.11.2023
33' – Прелепа асистенција
Вукчевић је феноменално проиграо Трифуновића који је поентирао - 65:72
22:05 03.11.2023
31' – Украдене лопте
Севале су украдене лопте на све стране, на крају је Смаилагић фаулиран и имаће два слободна бацања - 65:70 за Партизан.
21:59 03.11.2023
Крај треће деонице
После 30 минута Партизан у Виторији води са 66:63
21:57 03.11.2023
29' – Нанели!
Каква тројка Нанелија, Партизан води са 66:58!
21:50 03.11.2023
26' – Јарамаз!
Партизан је убацио у већу брзину, Јарамаз је сада убацио тројку - 55:61
21:46 03.11.2023
24' – Ледеј!
Украо је Ледеј лопту и закуцао на другој страни - 55:54. Погађа још једном за преокрет, а онда и тројка Анђушића - 55:59!
21:44 03.11.2023
23' – Добар потез Анђушића
Прошао је Данило добро и погодио уз фаул Хауарда - 53:45. Потом Камински стиже до осмог поена - 53:47, а онда и Нанели даје тројку - 53:50
21:40 03.11.2023
21' – Почело је друго полувреме
Партизан јури заостатак од шест поена. Анђушић није био прецизан у шуту за три поена, потом Камински лош у одбрани на Коцару - 50:42
21:24 03.11.2023
Полувреме
После 20 минута игре Партизан губи са 48:42. Црно-бели су ову разлику дозволили нешто слабијом игром у другој деоници.
21:17 03.11.2023
19' – Још једном Ледеј
Нанели је погодио са пенала, а онда је Ледеј убацио из рекета - 43:38. Потом Нанели даје нове поене са пенала - 46:40