Да ли је „лондонско лудило“ сервирало најлуђи меч у историји фудбала?!

© AP Photo / David CliffЧелси
Челси - Sputnik Србија, 1920, 07.11.2023
Очекивало се да ће лондонски дерби између Тотенхема и Челсија у 11. колу Премијер лиге бити још један сасвим обичан меч, али се догодило нешто што је ретко ко могао да замисли. Полувреме од 58 минута, два црвена картона, десет голова, од којих пет признатих и ВАР који се прегрејао, нарадио. На крају победа „плаваца“ резултатом 4:1.
Али, кренимо редом. Чак шест пута коришћена је видео технологија, популарни ВАР за само 37 минута лондонског лудила.
Свашта је стало у тих уводних 45 минута, где је судија Мајкл Оливер био приморан да продужи игру чак 12 минута, а играло се 13, док је у читавом том хаосу и „сецкању“ игре, активног фудбала било свега 23 минута и 21 секунду. Чини се, премало!
Фудбал какав смо некад познавали је нестао, ово је сада нека потпуно другачија димензија.
Лондонско лудило почело је већ у 6. минуту када је Кулушевци донео предност домаћину. У 14. минуту корејац Сон је дуплирао предност, али је ВАР због милиметарског офсајда и повлачења, сада већ чувених плавих и црвених линија, „појео“ гол.
УЕФА лого - Sputnik Србија, 1920, 07.11.2023
УЕФА донела две одлуке за дуел Звезде и Лајпцига
И у 18. минуту је опет у помоћ зван ВАР. Гледало се да ли је леви бек Тотенхема Удоги заслужио директан црвени због грубог старта, али је имао среће јер је промашио цеваницу Рахима Стерлинга и остао је на терену.
А онда наставак тоталног хаоса и свеопштег лондонског лудила. У 21. минуту ВАР поништава, оправдано гол Стерлинга због играња руком у казненом простору Тотенхема.
Већ у 28. минуту поново је поништен Челсију гол, овога пута је Каиседо затресао мрежу ефектним ударцем, али су двојица његових саиграча била у офсајду у тренутку када је распалио ван казненог простора по лопти и матирао Викарија.
Узалуд – ВАР је рекао своје! Офсајд! Али, том голу је претходио пенал, а и црвени картон. У исто време радовали су се фудбалери, стручни штаб и навијачи Тотенхема.
Јер јер Ромеро претходно прегрубо стартовао и то није промакло људима из ВАР собе. Гол Каиседу је поништен, али је Челси добио пенал,а Ромеру је судија Оливер показао директан црвени.
Затресла се мрежа домаћина поново у 35. минуту, само што тада није било потребе за ВАР провером, линијски судија подиграо је заставицу због офсајда у ком се нашао асистент Рахим Стерлинг, док је стрелац био Палмер.
Никола Јокић - Sputnik Србија, 1920, 07.11.2023
Нестварни Јокић надмашио Џејмса – Богдан одличан, Мицићу ни минут и Ембидових 48!
Мирољубивих 1:1 на полувремену, док је у наставку бројчано јачи Челси постигао још три гола, а ВАР је још једном морао да интервенише. Удоги је због другог жутог морао на хлађење пре времена, Тотенхем је остао са деветорицом на терену, а менаџер Постекоглу се није предавао.
Челси је повео у 75. минуту преко Џексона, али је само четири минута касније поништен изједначујући погодак који је постигао Ерик Дајер.
ВАР је показао да је офсајда. ДО краја сусрета Џексон је успео да комплетира хет-трик са још поготка у мрежи Викарија, за освету Мауриција Покетина бившем клубу – 1:4 (1:1).
Најлуђи меч ове сезоне у свим такмичењима, и један од, вероватно најлуђих, у историји фудбала који је показао своје ново лице.
Погледајте нову епизоду емисије Спутњик спорт.