Богданово одлично вече крунисано великом драмом и победом

© AP Photo / Hakim Wright Sr.Богдан Богдановић
Богдан Богдановић - Sputnik Србија, 1920, 10.11.2023
Богдан Богдановић, српски кошаркаш, имао је одлично вече које је завршено победом Атланте против Орланда после неизвесне завршнице резултатом 120:119.
Једну од бољих утакмица од почетка сезоне одиграо је Богдан Богдановић који је за 29 минута убацио 15 поена и уписао четири скока, као и три асистенције. Капитен репрезентације Србије имао је шест убачених шутева из 11 покушаја, односно три од пет за два и три од шест за три поена.
Кошаркаши Атланте имали су плус десет поена разлике већ после пет минута игре, али је Битдазе потпуно вратио Орландо.
Већу предност Атланти средином друге деонице донео је Богдановић када је везао пет поена, а онда крајем треће четвртине Ентони са линије пенала доноси преокрет. У тим тренуцима поново је веома важну улогу имао Богдан који је поново уписао нових пет поена и тиме оставио Атланту на само пет поена заостатка од противника.
Орландо је силовито ушао у последњу четвртину, имали су десет поена предности, а онда су наступили Капела, Мареј и поново Богдан који је у тој деоници додао још пет поена.
На минут и три секунде до краја резултат је био нерешен, а преломила је на крају тројка Дежонте Мареја на пола минута пред крај меча.
Треј Јанг убедљиво је најзаслужнији за победу јер је уписао 41 поена, четири скока, осам асистенција, али велику улогу имали су Џонсон, Мареј и Богдановић. На другој страни истакао се Сагс са 21 поеном.
Занимљиво је да се Богдановић неколико сати пред почетак утакмице огласио поводом евролигашког меча Партизана и Фенербачеа. Српски капитен наступао је за оба тима, али не крије љубав према црно-белом дресу, па је у таквом тону била и порука.
„Каква утакмица. Желим ова два тима на фајнал фору. Браво црно-бели“, написао је Богдан.
Изгледа да је српски кошаркаш имао мотивацију јер је осим поена, скокова и асистенција имао и три украдене лопте у важним тренуцима.