Невиђено: Синхроно пливање на фудбалском терену /видео/

© Sputnik / Лола ЂорђевићФудбалска лопта
Фудбалска лопта - Sputnik Србија, 1920, 14.11.2023
Навикли смо да на фудбалским утакмицама виђамо промашаје, али они велики требало би да буду реткост у највишим лигагама, што није случај у Пољској где је виђена невероватна сцена на утакмици Корона Килце и Јагелоније.
У пољској „Екстракласи“ састали су се фудбалери Короне и Јагелоније, а због ситуације на табели није деловало да би овај сусрет могао да буде толико занимљив. Корона је тек на 13. месту, док је Јагелонија на високом другом које и није успела да оправда на овом гостовању.
Имали су гости и среће јер су уместо нерешених 2:2 могли да упишу и пораз, због ситуације која се догодила у 64. минуту утакмице, а коју до сада тешко да сте видели.
Фудбалери оба клуба у тим тренуцима изгледали су као пливачи који се баве „синхроним пливањем“. Чжуцки је послао лопту коју је могло да захвати чак тројица играча Короне и убаци је гол, али су сви промашили тајминг приликом уклизавања, а за њима су проклизавали и противнички играчи.
Погледајте хит снимак из Пољске:
Много среће имала је Јагелонија против мотивисаних фудбалера Короне. Први гол пао је од стране гостију из пенала у надокнади првог полувремена када је мрежу затресао Ноно.
У 56. минуту Имаз је изједначио, па је потом 13 минута касније поново Корони донео вођство Ремаси. Коначних 2:2 успоставио је Левицки у 81. минуту.