Кошаркаш Црвене звезде Немања Недовић - Sputnik Србија

Звездини пропусти сурово кажњени у Атини – слично као у Барселони

Кошаркаши Црвене звезде поражени су на гостовању Олимпијакосу у оквиру Евролиге резултатом 88:83. Сваку грешку у одбрани тим из Пиреја је казнио, а београдски тим је касно покушао да ухвати прикључак на крају. Утакмицу сте могли да пратите уживо на Спутњику.
Успели су црвено-бели из Београда да се примакну резултатски на самом крају, али је Олимпијакос на крају стигао до тријумфа.

Најефикаснији у победи Олимпијакоса био је Алек Питерс са 28 поена, док је Ајзеа Кенан додао 15. Немања Недовић је убацио 26 за црвено-беле. Теодосић је додао 15. Фал је додао за домаћи тим 14 поена и чак 14 скокова. Био је вероватно и кључни играч на овом дуелу.

Звезда је боље отворила утакмицу, чак и водила после прве четвртине, али је крајем друге, а посебно у трећој четвртини, Олимпијакос преузео узде утакмице у своје руке и привео је меч крају.
Када су Кенан и Питерс почели да погађају тројке и да се надовезују на одличну игру високог Фала, било је јасно да ће атински црвено-бели на крају изаћи као победници.
Звезда је имала шансу за преокрет, али није успела у последња три минута. Утицало је на исход и то што је црвено-белима исто као у Барселони досуђена техничка због гажења линије приликом одбране извођења лопте испод коша.
Црвена звезда играла је ову утакмицу без Адама Ханге, Шабаза Нејпира и Бранка Лазића.
Утакмицу сте могли да пратите у текстуалном преносу на Спутњику.
41 секунда до краја
Погодио је Теодосић тројку, а онда је Недовићу свирана неспортска. Слично као у Барселони - 83:78
22:03 16.11.2023
Последњи минут
Недовић је лоше додао и изгубио лопту додавањем из скока - 80:75
22:00 16.11.2023
38' – Недовић!
Ево сјајног потеза Недовића који даје шансу Црвеној звезди за преокрет - 80:72. Потом и Јаго Матеус погађа тројку 80:75!
21:56 16.11.2023
35' – Јагова тројка
Олимпијакос је почео да срља, Јаго је убацио тројку и сада је 78:76
21:52 16.11.2023
35' – 78:63
Питерс је погодио тројку и сада је Олимпијакос на великој предности
21:43 16.11.2023
33' – Тоби!
Сјајну тројку је погодио Тоби из ћошка и сада је седам разлике - 66:59
21:42 16.11.2023
32' – Двоцифрена разлика
Олимпијакос држи предност на око 10 поена, Давидовац је дао тројку, Кенан вратио полагањем - 66:56
21:35 16.11.2023
30' – Олимпијакос убедљиво води
Папаниколау је погодио и сада Олимпијакос има 64:50. Највећа предност до сада на утакмици. Крај треће деонице - 64:53
21:33 16.11.2023
29' – Кенан
Распуцао се Ајзеа Кенан, а Олимпијакос прави двоцифрену разлику - 61:50
21:28 16.11.2023
26' – Звезда јури резултат
На старту другог полувремена домаћи тим је направио залиху пре свега преко сјајног Фала, а Звезда преко Теодосића покушава да истопи предност - 52:47. Потом и Кенан убацује тројку - 55:47
21:16 16.11.2023
22' – Фал
Стигао је високи кошаркаш Олимпијакоса до 14. поена на овој утакмици па се не осећа толико изостанак Николе Милутинова. Потом и Питерс даје тројку - 50:44
21:12 16.11.2023
21' – Почело је друго полувреме
Утакмица је настављена, за сада је веома тесно у Пиреју
20:56 16.11.2023
20' – Полувреме
После 20 минута игре у Пиреју, резултат је тесан. Звезда је боље почела, Олимпијакос је одговорио - 45:44
20:50 16.11.2023
18' – Нерешено
Звезда је мало успорила у креацији, и екипи нема Нејпира. Недовић маши за три поена и сада је нерешено - 39:39
20:43 16.11.2023
16' – Тоби!
Сјајно игра Црвена звезда, одлично скаче у нападу, Тоби је погодио. Сикма је вратио, па фаул у нападу Јага - 33:39.
20:37 16.11.2023
13' – Теодосић!
Севају тројке са обе стране, прецизан и Тео - 28:33
20:35 16.11.2023
12' – Олимпијакос одговара
Фалов скок и поени, потом и поени Вокапа и сада је 25:27. Тесна утакмица у Пиреју