Гол за оца хероја и сузе које су обишле свет: Луис је срушио Бразил – Меси доживео шок /видео/

© AP Photo / Ricardo MazalanЛуис Дијас
Луис Дијас - Sputnik Србија, 1920, 17.11.2023
Спектакуларну ноћ приредиле су фудбалске репрезентације из Јужне Америке које су се састале у оквиру квалификација за Светско првенство, а посебан акценат треба ставити на Луиса Дијаса који је са два гола донео победу Колумбији над Бразилом резултатом 2:1. Изненађење су приредили и фудбалери Уругваја који су савалдали Аргентину резултатом 2:0.
Луис Дијас претходних недеља био је у центру пажње због породичне драме која је окончана срећним крајем по њега. Отац и мајка фудбалера Ливерпула били су киднаповани, а док је мајку полиција успела да ослоби, отац је спасен касније..
После ватреног окршаја са полицијом, убијена су двојица отмичара, а отац фудбалера коначно је био слободан па је тако успео да буде на трибинама на мечу Колумбије и Бразила што је за Луиса била посебна мотивација.
Бразилци су на старту утакмице били бољи, што су покзали већ у четвртом минуту када је Габријел Мартинели затресао мрежу за 1:0. Фудбалери Колумбије покушавали су да стигну до изједначења, а највише шанси имао је управо Дијас, међутим на паузу су морали са заостатком.
Новак Ђоковић - Sputnik Србија, 1920, 17.11.2023
Новак чека противника у полуфиналу: Драма у другој групи – Данил и Саша могу Алкараса да пошаљу кући
Од другог полувремена виђена је много другачија утакмица, офанзивнији Колумбијци јуришали су ка голу, а то је уједно био и ризик јер су Бразилци долази до више контри. Поново је Бразил био ближи голу, конкретно је Рафињо имао две добре прилике, али није успео да их искористи.
Мотивација коју је имао Дијас била је толико велика, да фудбалер Ливерпула као да једноставно није могао да заврши меч, а да не да гол. Пре препуним трибинама на „Баранкиљи“ у 75. минуту Дијас је затресао мрежу за 1:1.
Луисов отац плакао је на трибинама, а славље је тек уследило када је после само четири минута Дијас постигао и други гол, испоставиће се за победу Колумбије, прву после осам и по година над Бразилом.
Колумбија је овом победом остала једина непоражена репрезентација у оквиру квалификација у Јужној Америци, али велико изненађење доживела је и Аргентина.
Уругвајци су прекинули низ Аргентине од 14 узастопних победа головима Роналда Арауха и Дервина Нуњеза. „Гаучоси“ пуних седам годину нису имали пораз у квалификајама за Светско првенство, али сада су доживели шок.
Већи посед, више шутева у оквир гола, више слободних удараца и више корнера, све је Аргентнцима пало у воду када је Араухо у 41. Минуту затресао мрежу. Уругвајцима то није довољно па је Лионела Месија и Аргентинце шокирао додатно Нуњез у 87. минуту.