Плејмејкер Партизана Алекса Аврамовић  - Sputnik Србија

Партизан прорадио – Аврамовић и Анђушић водили црно-беле до тријумфа над Албом

Кошаркаши Партизана савладали су Албу у оквиру Евролиге са 89:74. Алекса Аврамовић и Данило Анђушић водили су црно-беле до ове важне победе. Утакмицу сте могли да пратите уживо на Спутњику.
Одличну партију пружили су Аврамовић и Анђушић који су погађали тројке и били предводници на терену у изостанку повређеног капитена Кевина Пантера.
Јако је битно истаћи и да је Партизан заиграо у другом полувремену много бољу одбрану и да ту лежи кључ оваквог резултата.
Алба је у последњој деоници у неколико наврата успела да се врати на једноцифрени минус, али црно-бели су увек имали спреман одговор и нису дозволили да утакмица уђе у неизвесну завршницу.
Алба је боље играла на старту меча и водила 20:14 у финишу прве деонице. Партизан је на крилима одличне игре Аврамовића преузео вођство у другој четвртини, а највише је било плус шест (34:28). Прво полувреме окончано је 43:40 за црно-беле. У финишу треће деонице Партизан је први пут стекао двоцифрену предност, а у 30. минуту имао је плус 13 (65:52). Са плус 13 за домаћина (74:61) се ушло и у последњих шест минута игре и тад је већ било решено питање победника.
Аврамовић је завршио меч са 20 поена, Анђушић је додао 16. Зек Ледеј и Џејмс Нанели завршили су дуел са по 14 поена. Код Немаца је Тиман дао 21 поен, Шнајдер је додао 12, а Олинде 10.
Партизан у следећем колу (24. новембра) гостује Ефесу, а Алба иде у Мадрид на ноге шампиону Европе.
За Партизан вечерас нису играли болесни Ален Смаилагић и повређени Кевин Пантер и Балша Копривица.
Утакмицу сте могли да пратите у текстуалном преносу на Спутњику.
22:39 17.11.2023
39’ – Каква тројка!
Аврамовић је тројком крунисао сјајну партију - 84:71
22:33 17.11.2023
38’ – 79:68
Партизан држи двоцифрену предност и све је извесније да ће до победе
22:28 17.11.2023
35’ – Одлична партија Анђушића
Делује да Анђушић, уз све грешке, диже форму, сада је погодио са полудистанце важан кош - 76:63
22:21 17.11.2023
33’ – Тројка Ледеја!
Погодио је сјајно Ледеј, Партизан полако клизи ка победи - 70:59
22:19 17.11.2023
31’ – Аврамовић!
Алекса је стигао до нових поена и сада све делује добро по Партизан - 67:55
22:15 17.11.2023
30’ – Двоцифрена предност Партизана
Црно-бели после три одигране деонице воде са 65:55!
22:12 17.11.2023
29’ – Боља одбрана Партизана
Утисак је да је Партизан у трећој деоници мало затегао одбрану и да му је то донело предност од 59:52. Потом и тројка Дозира - 62:52
22:03 17.11.2023
26’ – Анђушић!
Какву је тројку погодио Анђушић, из велике даљине, а онда је тројку дао и Проћида - 54:51
21:55 17.11.2023
24’ – Доста грешака
Партизан доста греши у одбрани, а и у нападу, па зато Алба поново води - 45:46
21:50 17.11.2023
21’ – Ледеј
Сјајан потез Ледеја на старту другог полувремена, а онда и лоша одбрана Каминског - 45:42
21:33 17.11.2023
Полувреме
Партизан се мучи са Албом и води са 43:40. Алекса Аврамовић је најефикаснији са 11 поена, Нанели је додао 10. Са друге стране Тиман је дао девет, а Кумађе осам поена и девет скокова.
21:30 17.11.2023
19’ – Један разлике
Партизан води 39:38, Алба одбија да се преда и држи прикључак
21:24 17.11.2023
17’ – Партизан прави разлику
Ледеј је сјајно погодио, црно-бели праве разлику и воде 34:30
21:13 17.11.2023
15’ – Партизан води
Кабокло је закуцао, црно-бели воде 28:26
21:11 17.11.2023
13’ – Тројке
Пљуште тројке са обе стране, Шнајдер је убацио тројку сада. Аврамовић је довео црно-беле у егал - 26:26
21:08 17.11.2023
11’ – Анђушић!
Погодио је Анђушић тројку, а онда је прецизан био и Шнајдер на другој страни. Аврамовић је поравнао - 23:23
21:05 17.11.2023
Крај прве четвртине
Аврамовић је проиграо, у последњем нападу црно-бели нису успели до коша - 18:20
21:02 17.11.2023
9’ – Тројка Аврамовића
Лепо је Аврамовић погодио, јако важан кош за црно-беле - 16:20