Новак Ђоковић - Sputnik Србија

Ђоковићево ремек-дело за рекордну титулу на Завршном турниру!

Новак Ђоковић, најбољи тенисер свих времена, освојио је седми трофеј на Завршном турниру у Торину победом над Италијаном Јаником Синером у два сета, 6:3, 6:3.
Ђоковић је на најбољи могући начин крунисао турнир на ком је добио и трофеј за најбољег играча године, поставивши рекорд са седам трофеја који је досад делио са великим ривалом Роџером Федерером.
Уз то, Ђоковић се реванширао младом Италијану за пораз у групној фази такмичења, али и пружио бесплатну лекцију из тениса због тога што га је победом над Холгером Рунеом у последњем колу првог дела турнира „повео са собом“ у полуфинале.
Виђен је спектакуларан дуел у сукобу генерација, Ђоковић је још једном показао сав раскош свог талента, квалитета и искуства, док је Синер на моменте деловао спремно да се у будућности бори за статус најбољег тенисера света.
Ђоковић је одиграо бриљантан први сет, брејк је направио већ у четвртом гему, а у деветом је и завршио посао са 6:3 и изгубио је само два поена на свој сервис у том периоду.
Далеко тежи био је други сет, иако га је Новак започео брејком, имао је и три у трећем гему, у шестом је Синер имао две те прилике.
Ђоковић је све неутралисао, уследио је гем дуг 15 минута у ком је српски тенисер пропустио две брејк шансе, али у деветом то није и искористио је прву шансу да заврши меч и освоји титулу.
Ток меча сте могли да пратите уз Спутњик.
19:58 19.11.2023
6:3, 6:3 – Брејк и крај! Новак осваја титулу!
Добро је Синер напао у првом поену, али су уследила два поена за Ђоковића која су га приближила брејк шансама за крај меча.
Сервисом је Синер изједначио на 30:30, али је потом погрешио и омогућио Ђоковићу меч лопту.
И дуплом сервис грешком је поклонио крај меча Новаку!
19:51 19.11.2023
6:3, 5:3 – Браво!
Чудан промашај Ђоковића на мрежи, поново као и у прошлом гему, а Синер је искористио моменат и напао за вођство од 30:0.
Промашени први сервис дао је шансу Синеру, али је Италијан послао лоптицу у мрежу.
Затим је пребацио цео терен за изједначење на 30:30, а Ђоковић је поново лоше сервирао из првог покушаја.
Није га то обесхрабрило, Синер је поново промашио цео терен, Новак је стекао прилику да заврши гем, али ни то није искористио па се стигло до изједначења.
Синер је промашио невероватан зицер који је могао да му донесе брејк лопту, ипак је уследила гем лопта и реализована је ас ударцем!
19:40 19.11.2023
6:3, 4:3 – Епски гем!
Промашајем је Синер отворио гем, затим је изједначио и потом поново погрешио, чиме је Новак повео са 30:15.
Изједначио је Италијан добрим нападом из форхенда, сервис му је донео вођство, а нова грешка и егал.
Лош смеч Ђоковића дао је Синеру прилику да лепо пласира кратку дијагоналу у предње поље, али је Новак лако дошао до новог изједначења.
Синер је поново позвао сервис у помоћ, стекао је предност, а потом и поново послао бекхенд у мрежу.
Уз помоћ врха мреже Италијан је добио нову прилику да заврши гем, уследио је очајан волеј за ново изједначење, сервисом је поново Синер добио предност, али је опет промашио цео терен за пети егал у гему.
Успео је Италијан лепо да изгради поен за нову предност, на истеку десетог минута гема, а потом је поново после доброг сервиса избацио лоптицу далеко у аут.
Уследила је нова грешка за прву брејк лопту Ђоковића у гему, слајс бекхенд је отишао у аут, а ни челенџ није помогао Новаку.
У наредном поену смеч није био проблем, нову брејк шансу је стекао Ђоковић, потом је тражио још један челенџ и био је у праву, Синеров сервис је за длаку отишао у аут.
Поново је Синер погодио линију, Новак није успео да врати лоптицу преко мреже и на уласку у 15. минут гема поново је било изједначено.
Зицер је промашио Ђоковић из волеја на мрежи после спектакуларног поена, Синер је поново стекао предност и сервисом је искористио.
19:27 19.11.2023
6:3, 4:2 – Новак спасао две брејк лопте!
Тек трећим изгубљеним поеном на свој сервис Ђоковић је доспео у заостатак, укључила се и публика у меч и повела Синера до освајања наредног поена.
Није дозволио Новак да му побегне наредни поен, али наредни јесте и Синер је стекао две брејк лопте.
Прву је неутралисао одличним сервисом, потом и другу за егал, а почетни ударац му је затим омогућио лаку егзекуцију за предност.
Промашио је Новак наредни први сервис, али је затим дивно изградио поен за крај гема.
19:18 19.11.2023
6:3, 3:2 – Синер без опасности
Није Новак могао до брејк прилике.
19:14 19.11.2023
6:3, 3:1 – Силовити Ђоковић!
Сервис функционише перфектно, нови лак гем за Новака!
19:11 19.11.2023
6:3, 2:1 – Новак пропустио две брејк лопте
Имао је Ђоковић 30:0, Синер је изједначио, али је Новак послао бриљантан форхенд за брејк лопту.
Промашио је Синер први сервис, са другим је ризиковао и остварио директан поен за егал, али је погодио врх мреже у наредном поклонивши Ђоковићу још једну брејк лопту.
Реванширао се Новак на исти начин, врх мреже је утицао на то да лоптица оде ван граница терена за ново изједначење.
Синер је поново погрешио, сервисом је неутралисао брејк шансу за изједначење, а потом стекао и предност коју је искористио.
19:05 19.11.2023
6:3, 2:0 – Убедљиво!
Ђоковић је потврдио брејк.
18:58 19.11.2023
6:3, 1:0 – Одмах брејк за Ђоковића!
Новак је стигао до три брејк лопте већ на старту другог сета и већ прву је реализовао!
18:52 19.11.2023
6:3 – Сет за Ђоковића!
Шампионски за свега 38 минута!
18:48 19.11.2023
5:3 – Добар Синер
Дошао је Новак до шансе да добије брејк прилику, није успео у томе, Синер је потом завршио гем.
18:42 19.11.2023
5:2 – Феноменално!
Бриљантан гем Ђоковића.
18:40 19.11.2023
4:2 – Без шансе за напад
Тек у шестом гему је Синер уписао ас ударац, имао је шансу да заврши гем са нулом, али је послао лопту у мрежу.
Ипак, завршио је гем грешком Ђоковића.
18:35 19.11.2023
4:1 – Потврда брејка!
Феноменалним форхендом Ђоковић је стекао 30:15, сервисом је стекао и прилику да брзо заврши гем, што је потом и учинио.
18:32 19.11.2023
3:1 – Луд гем и брејк за Ђоковића!
Изморио је Ђоковић Синера у другом поену и лаганим форхендом је освојио поен за 15:15.
Наредна два поена Италијан је решио у своју корист, али је прелепим лобом Новак умањио разлику.
Синер је потом промашио форхенд за егал на 40:40 после чега је уследила дуга пауза због сукоба навијача на трибинама.
Напао је Новак други сервис противника и стигао до брејк лопте, Синер није тражио челенџ, лопта је била добра, али је за све то било касно и Ђоковић је остварио брејк.
18:25 19.11.2023
2:1 – Добар гем за Новака
Јесте поклонио један поен противнику промашајем, али потом ништа није препуштао случају.
18:21 19.11.2023
1:1 – Синер несигуран
Није добар први сервис Италијана, Ђоковић се приближио на 40:30, али није имао среће да дође и до изједначења.
18:17 19.11.2023
1:0 – Одличан старт Ђоковића!