Доминиче, Србија ти кличе – живели!

© AP Photo / Tamas KovacsДоминик Собослај
Доминик Собослај - Sputnik Србија, 1920, 20.11.2023
Доминик Собослај, фудбалски репрезентативац Мађарске, био је најбољи играч Србије у последњем колу квалификација за Европско првенство.
Питате се, како Мађар да буде најбољи играч Србије кад чак у недељу нису играли Србија и Мађарска?
Једноставно, бар када је у питању фудбалска репрезентација Србије, јако једноставно јер поново није могла ствари да реши на једноставан начин, већ стандардно – компликовано.
Србији је било неопходно да не изгуби од Бугарске у Лесковцу у последњем колу квалификација, али је она до 82. минута била на том путу.
Од вођства од 1:0, до заостатка од 1:2, Србија је стигла на већ себи својствен начин, а истовремено је морала да гледа шта се дешава у Будимпешти.
Мађари су од 36. минута губили на свом терену, Црна Гора се надала да ће Србија направити кикс против Бугара и да ће на крају са 14 поена отићи директно на Европско првенство, док би српски тим у том случају остао на 13.
Губили су Мађари до 66. минута, а од тог до 68. минута Доминик Собослај је постигао два гола, преокренуо резултат и самим тим омогућио Србији чак и да изгуби од Бугарске.
Свега минут касније у односу на дуел у Будимпешти, Србија је у Лесковцу примила други гол за 2:1, чиме су голови Собослаја добили на значају за тим селектора Драгана Стојковића.
Срећом по Србију, у 82. минуту утакмице против Бугарске Србија је голом Срђана Бабића стигла до ремија и коначних 2:2 па је на табели остала иза Мађарске са 14 поена, док је Црна Гора трећа са 11.
Без обзира на све, сви треба да буду захвални Доминику Собослају и да му пожеле срећно пиће које је попио у Будимпешти заједно са својим навијачима.