Туча, крв и сузе за историју – Аргентина се повукла с терена, па срушила Бразил у Рију

© AP Photo / Bruna PradoАргентина
Аргентина - Sputnik Србија, 1920, 22.11.2023
Аргентина је победила Бразил у Рију на чувеној „Маракани“ пред 70.000 навијача, а једини гол постигао је штопер Николас Отаменди небеским скоком у 63. минуту. Утакмици су претходиле ружне сцене и хаос на трибинама, јер је дошло до сукоба навијача који су били стационирани на истом месту, без икакве ограде, заштите...
Фудбал је у Јужној Америци више од игре, више од живота, фудбал је тамо религија. Ружну увертиру имао је дерби Бразила и Аргентине у квалификацијама за пласман на Светско првенство. Дошло је дошло до туче, пала је крв, било је и суза, а на крају су „гаучоси“ славили голом у утакмици која је због вруће јужноамеричке крви каснила равно 28 минута.
Меси је био тај који је повукао екипу са терена, пре него што је и почела утакмица, када је видео шта се дешава на трибинама на којој су били навијачи Аргентине који су се сукобили прво са Бразилцима, па са полицијом.
Било је драме да ли ће највећа утакмица фудбала уопште бити одиграна, па је уместо у заказаних пола 2 у јутарњим сатима по средњеевропском времену, лопта с центра кренула у 01:58.
Није било фудбала практично у првом полувремену, што потврђује чак 13 фаулова у првих 19 минута и три жута картона.
Богдан Богдановић - Sputnik Србија, 1920, 22.11.2023
Богданово полувреме за памћење „поништио“ Халибартон /видео/
Било је крви и на терену, јер је Габријел Жесус руком у лице нехотице ударио Де Пола, који је пао на траву разбијеног носа.
Још једном је исти играч Аргентине добио по лицу, а „пожутео“ је због тога и Рафиња.
Најбољу шансу у првом полувремену имао је Габријел Мартинели из Арсенала, чију је лопту с гол линије избацио дефанзивац Ромеро – голман Емилијано Мартинез претходно је био савладан.
Наставак сусрета ипак је донео тај један, историјски гол. Просто је невероватно да Бразил никада у квалификацијама за Светско првенство није изгубио на „Маракани“. У претходних 66 утакмица „селесао“ је имао учинак од 53 победе и 13 ремија, да би историју исписао омалени Николас Отаменди и то главом, небеским скоком, када је надвисио далеко више чуваре.
Аргентина је до краја успела да се одбрани у 110. међусобном мечу са Бразилом, и пришла му је на само две победе заостатка. Меси и другови имају 41 тријумф Бразил је слаавио 43 пута, док је 26 утакмица завршено без победника.
Бразил је је поразом продужио „црни низ“ на три утакмице у којима је веза пораз. Све је почело против Уругваја у Монтевидеу (2:0), уследио је преокрет Колумбије (2:1, 0:1), да би им се у Рију догодила Аргентина.
После шест одиграних кола Бразил је шести са само седам бодова, док првопласирана Аргентина има 15 бодова, други је Уругвај, трећа Колумбија, следе Венецуела и Еквадор.