Френк Камински - Sputnik Србија

Партизан просуо 10 разлике – Ларкин режирао преокрет Ефеса у Истанбулу

Кошаркаши Партизана гостовали су Анадолу Ефесу у оквиру Евролиге, а екипа Жељка Обрадовића је забележила нови пораз у гостима - 100:94. Утакмицу сте могли да пратите у текстуалном преносу на Спутњику.
Црно-бели су водили 10 разлике на уласку у последњу четвртину, али су на крају изгубили. У завршници је владао прави хаос, а изгубљене лопте Каминског и Понитке су много заболеле црно-беле.

Партизан је поново примио превише поена, много је губио лопти и тако није успео до победе у гостима у Евролиги. Одбрана се поново показала као јако лоша, поново чак 100 примљених поена. На све то Партизан је изгубио 20 лопти. Превише да се добије утакмица на овом нивоу.

Најзаслужнији за победу Ефеса био је Шејн Ларкин који због повреде није ни требало да игра, а на крају је заиграо и убацио 27 поена уз осам асистенција. Са друге стране добро су се показали Френк Камински и Пи Џеј Дозир са 24, односно 21 поеном, али то није било довољно.
Од осталих кошаркаша Партизана, Нанели је убацио 16 поена, Анђушић и Кабокло по девет.
Партизан је ушао у последњу четвртину са 10 поена предности, али потом је Ефес појачао, публика се укључила и на крају је Ефес успео да слави.
Веома су важне биле грешке Каминског у самој завршници утакмице, помогли су му у томе и Јарамаз и Понитка, али... Не треба гледати појединачне грешке, једноставно је Партизан превише порозан у одбрани и то га кошта, сада већ честих, па и бројних пораза.
Да је Партизан одиграо боље у дефанзиви, да је више поштовао лопту, можда би и искористио сјајну трећу деоницу у којој је направио двоцифрену предност. Али... Није.
Ефес је сада на скору 5-5, док је Партизан на 4-6.
Утакмицу сте могли да испратите у текстуалном преносу на Спутњику.
20:38 24.11.2023
Крај
Победа Анадолу Ефеса - 100:94
20:34 24.11.2023
Осам секунди
Поново је Камински испустио лопту, потом губи лопту Ефес, на крају Понитка фаулиран - 98:92
20:32 24.11.2023
Хаос у завршници
Партизан је имао шансу, али је поново изгубио лопту, Понитка је овог пута имао шансу за украдену лопту. И иде Ларкин напенале - 98:92
20:29 24.11.2023
Дозир
На пола минута до краја Дозир је убацио тројку - 96:92
20:28 24.11.2023
Последњи минут
Камински је погодио двојку - 93:89. Камински је ударио рампу, потом и продао лопту, а Ларкин убацио тројку - 96:89
20:26 24.11.2023
38’ – Ларкин
Погодио је Ларкин тројку, Ефес води 90:85. Потом и Бобуа убацује тројку - 93:87
20:23 24.11.2023
Три минута до краја
Ледеј је направио фаул, лош напад претходно Дозира и Смаилагића - 87:83
20:20 24.11.2023
37’ – Фаул Јарамаза
Јарамаз је пробао са дриблингом, изгубио је лопту, па направио неспортски фаул над Ларкином - 83:83
20:18 24.11.2023
35’ – Неизвесно
У Истанбулу је неизвесно, Партизан води три разлике - 78:81. Потом Ларкин погађа - 80:81. На другој страни Дозир закуцава - 80:83. Тројка Томпсона - 83:83
20:10 24.11.2023
33’ – Бука са трибина омета црно-беле
Анђушић је погодио јако тежак напад - 73:78. После поена Жижића сада је нерешено - 78:78
20:06 24.11.2023
31’ – Томпсон погађа тројку
Ефес се враћа у игру тројком - 69:74
20:01 24.11.2023
Крај треће четвртине
Партизан је преокренуо ствари у трећој четвртини сјајном игром и води са 74:64. Камински је погодио тројку у последњој секунди!
19:52 24.11.2023
29’ – Понитка!
Погодио је Камински, затим и Камински - 60:64. Па тројка Дозира! Партизан води 60:67!
19:48 24.11.2023
27’ – Води Партизан!
Јарамаз је био у контри, проиграо је Нанелија - 58:59.
19:44 24.11.2023
26’ – Егал
Партизан успева да буде на једном поседу заостатка, Жижић је погодио на једној страни, а на другој страни је Вилбекин фаулиран - 58:55. Потом Нанели даје два пенала - 58:57
19:41 24.11.2023
23’ – Лепа акција
Понитка је креирао, Камински погодио. Потом и Дозир прецизан - 54:51
19:35 24.11.2023
20’ – Почело је друго полувреме
Први напад има Партизан, али Ефес долази до поена - 52:45
19:20 24.11.2023
Полувреме
Партизан је у заостатку после 20 минута игре - 50:45.
19:16 24.11.2023
20’ – Баражна паљба
Погодио је Томпсон тројку, вратио Смаилагић. И једни и други много шутирају споља - 49:44
19:12 24.11.2023