Богдан без промашаја за три поена – повратак Јовића у НБА

© AP Photo / Michael ConroyБогдан Богдановић
Богдан Богдановић - Sputnik Србија, 1920, 26.11.2023
Кошаркаши Атланте Хокс победили су у гостима Вашингтон резултатом 136:108, а капитен Србије Богдан Богдановић пружио је још једну добру партију у континуитету, што потврђује двоцифрен број поена. Вратио се на НБА паркет и млади Никола Јовић, који је одиграо два меча у развојној лиги, а његов Мајами изгубио је у Бруклину - 112:97.
Натерао је експресно талентовани Никола Јовић тренера Ерика Сполстру да га врати и развојне "G" лиге у НБА. Није се прославио момак рођен у Лестеру који је све одушевио изузетно зрелим и паметним играма за Србију на Мундобаскету, где је освојено сребро.
Јовић је постигао само један поен с линије пенала, али је зато имао чак шест скокова и пет асистенција за 16 минута и 34 секунде проведене у игри.
Када је у питању капитен Србије Богдан Богдановић, он је наставио да пружа одличне партије у најјачој лиги света. У убедљивом тријумфу Атланте на гостовању Вашингтону, искусни бек убацио је 15 поена, имао је три ухваћене лопте и једно додавање.
Богдан је тројке шутирао без промашаја 3/3, док је из игре шутирао 6/9, чиме је значајно допринео да Хокси стигну до другог тријумфа у низу.
Изузетно ефикасно су отворили меч Визардси и Хокси, а гости су добили уводну деоницу резутлтатом 34:30, док су до одпласка на полувреме имали двоцифрену предност - 70:58.
Уследила је "рафална паљба" Атланте у трећој четвртини, када је и решен победник меча. Хокси су затрпали кош ривала, убацили чак 37 поена, док су с друге стране добром одбраном свели Вашингтон на 20 постигнутих поена. На крају је резултат био убедљивих 136:108 за госте из Џорџије.
Јастребове је до тријумфа водио лидер екипе Треј Јанг, а имао је свесрдну помоћ "српског снајпера" Богдана Богдановића.
Боги, како за Американци зову, просечно бележи 15,4 поена ове сезоне у НБА лиги, што је помак у односу на претходне две сезоне, када је убацивао по мечу 14,3 поена, односно 13,6.