Руски класик од 102 минута и пуне мреже /фото, видео/

© Sputnik / Владимир Астапкович / Уђи у базу фотографијаФутбол. РПЛ. Матч "Локомотив" - "Рубин"
Футбол. РПЛ. Матч Локомотив - Рубин - Sputnik Србија, 1920, 26.11.2023
Фантастичан меч одиграли су Крила Совјетов и Локомотива из Москве у 16. колу Премијер лиге Русије, који је завршен поделом бодова – 3:3 (1:1) у мечу који је трајао чак 102 минута.
Крила Совјетов угостила је Локомотиву у Самари, у мечу у ком су се очекивала узбуђења, али нико није могао да помисли да ће уследити истински спектакл и празник фудбала за навијаче, зачињен са чак шест погодака, од којих два у дубокој судијској надокнади.
Пињаев је отворио голеаду у Самари поготком у 30. минуту, да би практично у следећем нападу Фернандо Констанца резантних ударцем из даљине „поништио“ предност гостију из Москве.
Жмалетдинов је поново довео Локомотиву у вођству, играо се 62. минуту, да би исти фудбалер у 84. минуту повисио на 3:1. Чинило се да ће се Ломотива с три бода вратити у престоницу Русије, али је онда уследио шок у режији домаћина.
Крила су заиграла на све или ништа. Утакмица је продужена шест минута, а Писарскиј је у 94. минуту погодио за 2:3. Чинило се да је то све, али је у 96. минуту досуђен пенал за Крила Совјетов, главни судија морао је да затражи помоћ ВАР и читава драма се одужила и потрајала је преко дуже од пет минута. Коначних 3:3 поставио је Банхаминг Гаре у 102. минуту.
У суботу је одигран и меч између Балтике и Спартак Москве, а свих 90 минута на терену за госте провео је српски репрезентативац Срђан Бабић, чије је тим славио победу резултатом 2:0.
После 16 одиграних кола руске Премијер лиге, Зенит је први са 33 бода, следи Краснодар на челу с тренером Владимиром Ивићем, трећи је Динамо из Москве, четврти Спартак Москва, а Крила Совјетов је на петој позицији са 26 освојених бодова.