Један Душан је показао колико вреди – други је показао да је „Силни“

© AP Photo / Marco AlpozziДушан Влаховић
Душан Влаховић - Sputnik Србија, 1920, 27.11.2023
Душан Влаховић, српски фудбалер, доказао је критичарима да је и даље важан шраф у екипи Јувентуса после гола који је постигао против Интера. Одличној партији Влаховића претходила је још боља партија Душана Тадића који је сам донео победу Фенербачеу против Карагумрука.
Критикован је Душан Влаховић због своје форме у протеклом периоду, а нарочито тешке речи недавно му је упутио Паоло ди Канио, бивши фудбалер Јувентуса, који је рекао да српски фудбалер није играч који би требало да носи дрес „старе даме“.
Влаховић га је демантовао већ у 27. минуту током утакмице Јувентуса и Интера у 13. колу Серије А када је на асистенцију Федерика Кјезе затресао мрежу противничког гола. Одлично је реаговао српски фудбалер који је најпре изборио лопту на средини терена, а потом отрчао и сачекао да лопта поново дође до њега.
После гола стигла је и спектакуларна прослава српског фудбалера који је тиме показао да је чуо шта је за њега рекао Ди Канио.
Гестикулирао је Влаховић прстима да се много прича о њему, затим је показао на главу, а онда је и поносно подигао дрес ка камери како би показао своје презиме које је очигледно вредно дреса „старе даме“.
Јер да није било Влаховића Јувентус би могао да буде и поражен пошто је за 1:1 већ у 33. минуту погодио Лаутаро Мартинес. Победа у овом дуелу Јувентусу је могла да донесе прво место на табели, али после ремија Интер остаје на врху са 32 бода, док клуб из Торина има два бода мање.
Поред Душана Влаховића, Србија се радовала и партији и Душана Тадића који је са два гола донео победу Фенербахчеу против Карагумрука у 13. колу турске Суперлиге.
Фенер је примио гол у 39. минуту, Келес је затресао мрежу, а чинило се да преокрет неће доћи лако јер су домаћини са заостатком отишли на путу. Међутим, када је тешко ту је Тадић!
Српски фудбалер најпре је погодио са беле тачке у 48. минуту за изједначење, а само десет минута касније поново је затресао мрежу и постигао како се испоставило победнички гол за свој тим.
Адем Љајић слави погодак против Албаније - Sputnik Србија, 1920, 26.11.2023
Љајићев шоу /видео/
Душан Дуле Савић - Sputnik Србија, 1920, 26.11.2023
Дуле Савић на аукцији продао карте за утакмицу Звезде и Манчестер ситија - за помоћ школи на Космету